Ugotowani

sezon 12 odcinek 5

Ugotowani 12

Z wielką radością wracamy do Białegostoku, stolicy malowniczego Podlasia. Jak zawsze w tym mieście będzie energetycznie, pozytywnie i z lekką dozą szaleństwa. Będzie siwy dym, wyczyny kulinarne, będzie walka i będzie nagroda, a wszystko to za sprawą czwórki uczestników z Białegostoku.
Adam Zdanowicz – projektant i producent rowerów na zamówienie. Młody i ambitny przedsiębiorca. Podtrzymuje podlaską kulturę, stylizując rowery folkiem podlaskim. Gnie, tnie i spawa rury. Najwięcej przyjemności sprawia mu robienie rzeczy niemożliwych. Zawsze dąży do osiągnięcia wyznaczonego celu. Gosia Bezubik – nauczycielka języka angielskiego i tłumacz konferencyjny. Uwielbia Wielką Brytanię, wszystko co związane z językiem brytyjskim i z Brytyjczykami. Dzięki swojej pracy kocha poniedziałki.  Cukiernik z pasji, na mieście mówią o niej Pani Muffinka. Przełamuje stereotyp filigranowej blondynki, ponieważ ostro trenuje i potrafi rzucić sztangą. Magda Łukasik – instruktorka fitness, zumby i tańca. Pogodna, do ludzi podchodzi zawsze z dużą dawką pozytywnej energii. Musi uprawiać sport lub jakąkolwiek aktywność fizyczną, w innym wypadku traci energię życiową. Ma duszę artystyczną, dlatego była wiecznie zagrożona z matematyki. Jej wielką pasją jest śpiew. Marek Rubaszewski – doradca prawny. Bywa leniwy, ale jest kreatywny. Jego hobby to hokej – twarda męska gra. Doskonale czuje się na lodzie – potrafi jednocześnie jeździć na łyżwach, prowadząc krążek, przyjmując na siebie ciężar przeciwnika i gry zespołowej. Fotografuje analogowo, głównie syna – jego oczko w głowie.
Tym razem dowiemy się, kto puści swoją kolację z dymem, kto wygra niezwykle trudny wyścig rowerowy w boju o nagrodę główną – 5000 zł i który z uczestników spełni swoje wielkie marzenie.