Ugotowani

sezon 12 odcinek 10

Ugotowani 12

W ostatnim odcinku 12. edycji Ugotowanych po raz pierwszy zawitaliśmy do Płocka, niesamowitego ponadtysiącletniego miasta, pełnego zabytków i urokliwych zakątków.  Po raz ostatni w tym sezonie obejrzymy kulinarne zmagania czwórki bohaterów o główną wygraną w wysokości 5000 zł.

Arkadiusz Gmurczyk – fotograf ślubny. Od zawsze lubił fotografować ludzi i towarzyszące im emocje, których nie brakuje podczas ślubów. Nigdy nie wykonał sesji  w studio, bo zdecydowanie woli fotografować  w miejscach nietypowych.  Gdy ma wolną chwilę, po pracy relaksuje się obserwując podwodny świat w swoim domowym akwarium. Mimo że jest zapracowanym człowiekiem, znajduje czas i chęci, żeby regularnie organizować zbiórki darów dla potrzebujących. Marta Roman – właścicielka butiku i makeupistka. Kobieta pracująca, która żadnej pracy się nie boi, a do tego jest szczęściarą, bo robi to, co kocha. Wymagająca we współpracy, bardzo lubi, gdy wszystko zrobione jest po jej myśli i nic na to nie poradzi. Mama dwójki dzieci z mało konserwatywnym podejściem do wychowania, co nie oznacza, że w jej domu nie ma żadnych zasad. Chce, aby jej dzieci były szczęśliwe. Monika Maron – kierownik Oddziału Informacji Miejskiej w Urzędzie Miasta Płocka. Lubi niespodzianki, jest spontaniczna w swoich decyzjach i zaraża ludzi optymizmem. Jak kot chodzi swoimi ścieżkami. Jej życie toczy się od podróży do podróży. Uważa, że świat jest zbyt duży, żeby siedzieć w jednym miejscu i zbyt piękny, żeby go nie zobaczyć. Bartosz Leszczyński – sędzia piłki ręcznej klasy światowej i kierownik pływalni. Sprawiedliwie i obiektywnie sędziuje mecze i tak samo zarządza pracownikami  pływalni. Jako sędzia bardzo dużo podróżuje po świecie, z wyjazdów przywozi  przepisy i odtwarza je bliskim. Gdy po pracy wraca do domu, nie szuka atrakcji, raczej stara się  pomyśleć, poczytać dobrą książkę. Jest to odskocznia od pracy na wysokich obrotach.

W tym odcinku sprawdzimy, czy każdy może sędziować mecz piłki ręcznej, zobaczymy Płock z wieży ratuszowej, dowiemy się, kto dokona życiowego odkrycia i, jak bohaterowie sprawdzą się w roli modeli.