Tu jest pięknie

sezon 5 odcinek 8

Tu jest pięknie 5

W 8. odcinku „Tu jest pięknie” czeka nas dalsza część cudownej podróży do magicznego siedliska na wzgórzu. Dorota Szelągowska zachwyci się nie tylko znakomitymi wnętrzami, ale również zapierającą dech w piersiach okolicą i częścią restauracyjną.
Na Dolnym Śląsku, w siedlisku "Boreczna" doskonale zadbano o to, żeby przybywający goście mieli bliski kontakt z naturą. Przeszklona weranda, oranżeria urządzona jak pomieszczenie mieszkalne i dach pokryty trawą. Te wszystkie elementy sprawiają, że z każdego kąta można dostrzec piękno okolicznej przyrody.

W Borecznej ważna jest również jakość produktów, rosną tu ekologiczne warzywa i zioła. Produkty te wykorzystywane są w restauracji, do której przybywają goście z całej Polski. Dorota Szelągowska tym razem wcieli się w rolę degustatorki i weźmie udział w eleganckiej kolacji przyrządzonej przez samego szefa kuchni. Oprócz tego prowadząca odkryje przed nami inne zakamarki tego zjawiskowego siedliska.

Tu jest pięknie - o czym jest program

Prowadząca po raz kolejny przemierzy Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu prawdziwych perełek. Gdzie kamera TVN Style zawita tym razem? Wybierzemy się do baśniowego hotelu w sercu Krakowa, nowoczesnej willi z nutką góralskiego folkloru oraz do mazurskiego resortu z dostępem do prywatnego jeziora. Na wielbicieli historii czeka także XIX-wieczny pałac w Wielkopolsce, zamek pamiętający czasy średniowiecza, a także barokowy dwór schowany w gąszczu starych drzew. Dorota Szelągowska ponownie udowodni, że „Tu jest pięknie”!

Jeżdżąc po Polsce, prowadząca Dorota Szelągowska skupi się nie tylko na wyjątkowym wzornictwie: architekturze, meblach czy dodatkach. Zagłębi się też w historię, spróbuje niecodziennych lokalnych dań, a przede wszystkim pozna rzeszę fantastycznych ludzi, którzy podzielą się z nią swoją miłością do piękna.

Dziennikarka odkryje przed widzami tajemnice najpiękniejszych zakątków w Polsce, udowodni, że nie trzeba szukać raju na drugim końcu świata. W programie prowadząca pośród bajkowych krajobrazów z ogromną pasją opowie o luksusowych wnętrzach i szalonych pomysłach architektonicznych.

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl