Tu jest pięknie

sezon 6 odcinek 7

Tu jest pięknie 6

Pokój z widokiem na galopujące konie? Czemu nie! Dorota Szelągowska odwiedzi miejsce powstałe z prawdziwej pasji i miłości do koni, a także piękna.

Ukryty w szczerym polu, w niedalekiej odległości od Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich resort przyciąga nie tylko zawodowych jeźdźców, ale wszystkich tych, którzy uwielbiają konie i niebanalne wnętrza. Na powierzchni kilkunastu hektarów stworzono nowoczesny klub jeździecki z dostępem do butikowego hotelu i restauracji serwującej własny browar.

Wnętrza utrzymane są w surowym stylu. Użyto w nich takich materiałów jak: stara, rozbiórkowa cegła, drewno, naturalna skóra oraz beton. W całym obiekcie dominują kraciaste materiały, ściany dekorują końskie wezgłowia, a krzesła zaskakują oryginalnym siedziskiem wykonanym z siodła.

Oprócz tego na gości czeka restauracja słynąca z oryginalnej karty dań oraz jedynego w swoim rodzaju widoku z okien na karuzelę dla koni. Dodatkową atrakcją jest letnia, klimatyczna trattoria, z której można obserwować kłusujące konie! Jak Dorota odnajdzie się w takich przestrzeniach?

Tu jest pięknie - o czym jest program

Prowadząca po raz kolejny przemierzy Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu prawdziwych perełek. Gdzie kamera TVN Style zawita tym razem? Wybierzemy się do baśniowego hotelu w sercu Krakowa, nowoczesnej willi z nutką góralskiego folkloru oraz do mazurskiego resortu z dostępem do prywatnego jeziora. Na wielbicieli historii czeka także XIX-wieczny pałac w Wielkopolsce, zamek pamiętający czasy średniowiecza, a także barokowy dwór schowany w gąszczu starych drzew. Dorota Szelągowska ponownie udowodni, że „Tu jest pięknie”!

Jeżdżąc po Polsce, prowadząca Dorota Szelągowska skupi się nie tylko na wyjątkowym wzornictwie: architekturze, meblach czy dodatkach. Zagłębi się też w historię, spróbuje niecodziennych lokalnych dań, a przede wszystkim pozna rzeszę fantastycznych ludzi, którzy podzielą się z nią swoją miłością do piękna.

Dziennikarka odkryje przed widzami tajemnice najpiękniejszych zakątków w Polsce, udowodni, że nie trzeba szukać raju na drugim końcu świata. W programie prowadząca pośród bajkowych krajobrazów z ogromną pasją opowie o luksusowych wnętrzach i szalonych pomysłach architektonicznych.

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl