Tu jest pięknie

sezon 5 odcinek 7

Tu jest pięknie 5

Magiczne siedlisko usytuowane na wzgórzu Boreczna - to kolejny punkt na mapie programu „Tu jest pięknie”. Dorota Szelągowska odwiedzi je w 7. odcinku 5. sezonu programu "Tu jest pięknie. To poniemieckie gospodarstwo przez niemal dziesięć lat było dopieszczane przez nowych właścicieli. Na początku działało jako showroom z meblami wykonanymi z najwyższej jakości drewna. Na szczęście chwilę później plan legł w gruzach, a obiekt przearanżowano w przytulne siedlisko po brzegi wypełnione designem.

Właściciele, Viola i Piotr, traktują ten obiekt jak swoje kolejne dziecko. Zadbali o każdy najmniejszy szczegół, wprowadzili sztukę i wiele niespotykanych nigdzie indziej rozwiązań. Wnętrza urządzili w stylu eklektycznym. Znajdziemy tu  m.in. glamour, loft czy happy barok. Miejsce w stu procentach odbiega od innych, a to główna zasługa Violi, która była główną dekoratorką. W Borecznej dominuje przede wszystkim drewno - wysokiej jakości meble, panele ścienne czy deski podłogowe. Za ich projekt osobiście odpowiada Viola.

W tym niezwykłym hotelu czuć odrobinę przepychu, jednak mieści się on w granicach rozsądku. Dorotę Szelągowską oczaruje swoimi wyrazistymi kolorami, niezwykłymi materiałami i idealnie zagospodarowanymi przestrzeniami.

Tu jest pięknie - o czym jest program

Przewodnikiem będzie niezastąpiona Dorota Szelągowska, która odkryje przed widzami różne oblicza piękna. Willa rodem z lat 50. z widokiem na Morze Bałtyckie, nowoczesny zamek na wschodzie kraju, dworek w stylu prowansalskim z elementami art déco znajdujący się w otoczeniu lasów, a może hotel z unikalną, przeszkloną strefą SPA w sąsiedztwie Tatr? To tylko niektóre z miejsc, które pokażemy w nowej serii najpiękniejszego programu TVN Style!

Jeżdżąc po Polsce, prowadząca Dorota Szelągowska skupi się nie tylko na wyjątkowym wzornictwie: architekturze, meblach czy dodatkach. Zagłębi się też w historię, spróbuje niecodziennych lokalnych dań, a przede wszystkim pozna rzeszę fantastycznych ludzi, którzy podzielą się z nią swoją miłością do piękna.

Dziennikarka odkryje przed widzami tajemnice najpiękniejszych zakątków w Polsce, udowodni, że nie trzeba szukać raju na drugim końcu świata. W programie prowadząca pośród bajkowych krajobrazów z ogromną pasją opowie o luksusowych wnętrzach i szalonych pomysłach architektonicznych.

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl