Tu jest pięknie

sezon 8 odcinek 6

Tu jest pięknie 8

Dorota Szelągowska po raz kolejny zatrzyma się w stolicy w poszukiwaniu hotelowych perełek. Tym razem zabierze nas do miejskiej rezydencji z pocza¶tku XX wieku zlokalizowanej w tętniącej życiem części Warszawy.

Ten niezwykły budynek zlokalizowany jest w otoczeniu prestiżowych warszawskich ulic. Wzniesiony został w 1903 roku na zlecenie ówczesnego właściciela – hrabiego Ksawerego Branickiego. Od pocza¶tku funkcjonowania, eklektyczna kamienica zachwycała wspaniałymi zdobieniami i pałacowym wne¶trzem. Zaraz po wybudowaniu zamieszkał w niej Franciszek Z¶murko, jeden z najbardziej znanych warszawskich malarzy doby akademizmu. W 1944 r. kamienica została zbombardowana przez niemieckie siły, doszcze¶tnie ograbiona, spalona i zniszczona. Dopiero po II wojnie s¶wiatowej odbudowano ja na podstawie zachowanych planów oraz fotografii.

Dziś na nowo zachwyca w całej okazałości. W kamienicznych przestrzeniach powstał butikowy hotel. Już u progu gości wita niezwykła instalacja zbudowana z 900 szklanych, ręcznie dmuchanych kul. Oryginalny żyrandol został zawieszony na całej wysokości lobby, mierzy ponad 18 metrów i waży półtorej tony. Oprócz tego na gości czekają pokoje z przepięknym widokiem na miasto. Niektóre z nich mają nawet przeszklone sufity oraz lukarny, z których można obserwować toczące się życie w stolicy. Niesamowite wnętrza, nietypowe rozwiązania, ale także przepiękna restauracja oferująca najlepsze śniadania w mieście! Co jeszcze zachwyci Dorotę Szelągowską?

Tu jest pięknie - o czym jest program

Prowadząca po raz kolejny przemierzy Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu prawdziwych perełek. Wybierzemy się do pięciogwiazdkowego hotelu w XVI-wiecznej kamienicy z designem prosto z Nowego Jorku, ale również do willi w sercu Krakowa, w której podaje się istnie królewskie śniadania do łóżka! Dorota Szelągowska zawita także do Zakopanego, luksusowego miejsca z ultranowoczesnym wystrojem i autorską strefą SPA. Miłośnicy sztuki i historii z pewnością nie będą się nudzić, w szczególności w jednym z warszawskich hoteli, do którego od wieków przybywają goście z całego świata.

W programie nie zabraknie również sielskich klimatów. Prowadząca odwiedzi między innymi tajemniczy pałac z bajkowymi wieżyczkami ukryty na zachodzie Polski oraz odrestaurowany zamek znajdujący się pod Wrocławiem. Każde z tych miejsc łączy jedno: TU JEST PIĘKNIE!

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl