Tu jest pięknie

sezon 6 odcinek 6

Tu jest pięknie 6

Dorota Szelągowska powędruje do magicznego Krakowa, gdzie pośród starych kamieniczek odnajdzie luksusowy hotel. To, co ją przywita to baśniowy świat wypełniony paletą barw i unikatowych materiałów.

Pięciogwiazdkowy obiekt usytuowany jest w XIX wiecznej kamienicy znajdującej się na krakowskiej starówce. Inspiracją do powstania hotelu była słynna opowieść pt. "Porwanie Baltazara Gąbki". Projektanci wzorowali się na mocnej kolorystyce bajki, jej bohaterach oraz miejscach akcji. Tuż po przekroczeniu progu gości wita zaczarowana recepcja z ręcznie malowanym sufitem przedstawiającym tajemniczy ogród. W pozostałych częściach  hotelu spotkać można mnóstwo glamourowych dodatków: lamp, stolików czy chociażby luster. Projektanci ewidentnie nie bali się łączenia barw i wzorów. W pokojach dominują zielenie, pomarańcze, granaty, a do tego wzorzyste zagłówki oraz tapety. Goście podziwiać mogą także kolorowe obrazy autorstwa Jacka Pałuchy przedstawiające historię Baltazara Gąbki.

Dorota Szelągowska swoją podróż po baśniowych wnętrzach zakończy w równie designerskiej restauracji, w której skosztuje stek po florencku.

Tu jest pięknie - o czym jest program

Prowadząca po raz kolejny przemierzy Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu prawdziwych perełek. Gdzie kamera TVN Style zawita tym razem? Wybierzemy się do baśniowego hotelu w sercu Krakowa, nowoczesnej willi z nutką góralskiego folkloru oraz do mazurskiego resortu z dostępem do prywatnego jeziora. Na wielbicieli historii czeka także XIX-wieczny pałac w Wielkopolsce, zamek pamiętający czasy średniowiecza, a także barokowy dwór schowany w gąszczu starych drzew. Dorota Szelągowska ponownie udowodni, że „Tu jest pięknie”!

Jeżdżąc po Polsce, prowadząca Dorota Szelągowska skupi się nie tylko na wyjątkowym wzornictwie: architekturze, meblach czy dodatkach. Zagłębi się też w historię, spróbuje niecodziennych lokalnych dań, a przede wszystkim pozna rzeszę fantastycznych ludzi, którzy podzielą się z nią swoją miłością do piękna.

Dziennikarka odkryje przed widzami tajemnice najpiękniejszych zakątków w Polsce, udowodni, że nie trzeba szukać raju na drugim końcu świata. W programie prowadząca pośród bajkowych krajobrazów z ogromną pasją opowie o luksusowych wnętrzach i szalonych pomysłach architektonicznych.

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl