Tu jest pięknie

sezon 5 odcinek 6

Tu jest pięknie 5

Jeśli Janów Podlaski kojarzył się Wam tylko z końmi, to na pewno niedługo zmienicie zdanie! Dorota Szelągowska odwiedzi to niewielkie miasto i sprawdzi jakie jeszcze tajemnice w sobie kryje. Na jej mapie odkryć tym razem znajdzie się XVIII wieczny zamek.

Zamek w Janowie Podlaskim skrywa w sobie bogatą historię. Niegdyś był najważniejszym ośrodkiem w mieście i stanowił rezydencję biskupów. Niestety burzliwe losy Polski odbiły na nim swoje piętno. Budynek wiele razy był niszczony, a ostatnimi czasy popadł w ruinę. Kilka lat temu grupa inwestorów postanowiła przywrócić jego dawny blask. Zachowano dwa oryginalne skrzydła, które połączono nowo dobudowaną, nowoczesną częścią. W pracach nieustannie udział brali konserwatorzy, którzy czuwali nad oryginalnymi elementami zamku. Dzięki temu dzisiaj można podziwiać tu XVIII wieczne freski czy parkiet.

Na Dorotę Szelągowską czeka istna podróż do przeszłości. Oprócz historycznych elementów prowadząca spotka także wiele nowoczesnych i designerskich rozwiązań. To wszystko w 6. odcinku „Tu jest pięknie”.

Tu jest pięknie - o czym jest program

Przewodnikiem będzie niezastąpiona Dorota Szelągowska, która odkryje przed widzami różne oblicza piękna. Willa rodem z lat 50. z widokiem na Morze Bałtyckie, nowoczesny zamek na wschodzie kraju, dworek w stylu prowansalskim z elementami art déco znajdujący się w otoczeniu lasów, a może hotel z unikalną, przeszkloną strefą SPA w sąsiedztwie Tatr? To tylko niektóre z miejsc, które pokażemy w nowej serii najpiękniejszego programu TVN Style!

Jeżdżąc po Polsce, prowadząca Dorota Szelągowska skupi się nie tylko na wyjątkowym wzornictwie: architekturze, meblach czy dodatkach. Zagłębi się też w historię, spróbuje niecodziennych lokalnych dań, a przede wszystkim pozna rzeszę fantastycznych ludzi, którzy podzielą się z nią swoją miłością do piękna.

Dziennikarka odkryje przed widzami tajemnice najpiękniejszych zakątków w Polsce, udowodni, że nie trzeba szukać raju na drugim końcu świata. W programie prowadząca pośród bajkowych krajobrazów z ogromną pasją opowie o luksusowych wnętrzach i szalonych pomysłach architektonicznych.

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl