Tu jest pięknie

sezon 8 odcinek 5

Tu jest pięknie 8

Kolejny przystanek na trasie programu „Tu jest pięknie” będzie w magicznym Zakopanem. Tym razem Dorota Szelągowska nie odwiedzi typowego hotelu, a pokaże nam inną bazę noclegową.

Zakopane to miasto, które przyciąga turystów zachwycającymi widokami na panoramę gór oraz szerokim wachlarzem obiektów noclegów. Na przyjezdnych czekają hotele o różnym standardzie, pensjonaty, stare góralskie wille czy nowoczesne osady z domkami. Dorota Szelągowska oprowadzi nas przez kilka z takich baz noclegów. Dla miłośników, ciszy oraz miejscowego folkloru znajdzie idealną willę urządzoną w góralskim stylu. Miejsce z dostępem do kuchni, kilku apartamentów, salonu z wyjściem na taras z widokiem na okolicę oraz salą zabaw. Usytuowana na obrzeżach miasta willa jest doskonałym wyborem dla tych, których widok pasącego się stada owiec przywołuje ukojenie po ciężkim dniu pracy.  

Dla miłośników nowoczesności Dorota Szelągowska odkryje osadę z domkami znajdującymi się w centrum miasta. Kamienne posadzki, designerskie meble, a także taras z widokiem na góry – to czeka na gości. Jeden obiekt przeznaczony jest dla czterech osób.

Oprócz bazy noclegowej prowadząca zabierze nas do tradycyjnej, góralskiej restauracji oferującej dania kuchni podhalańskiej. Kwaśnica, moskole czy bundz w różnej odsłonie – to tylko niektóre z regionalnych dań.

Tu jest pięknie - o czym jest program

Prowadząca po raz kolejny przemierzy Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu prawdziwych perełek. Wybierzemy się do pięciogwiazdkowego hotelu w XVI-wiecznej kamienicy z designem prosto z Nowego Jorku, ale również do willi w sercu Krakowa, w której podaje się istnie królewskie śniadania do łóżka! Dorota Szelągowska zawita także do Zakopanego, luksusowego miejsca z ultranowoczesnym wystrojem i autorską strefą SPA. Miłośnicy sztuki i historii z pewnością nie będą się nudzić, w szczególności w jednym z warszawskich hoteli, do którego od wieków przybywają goście z całego świata.

W programie nie zabraknie również sielskich klimatów. Prowadząca odwiedzi między innymi tajemniczy pałac z bajkowymi wieżyczkami ukryty na zachodzie Polski oraz odrestaurowany zamek znajdujący się pod Wrocławiem. Każde z tych miejsc łączy jedno: TU JEST PIĘKNIE!

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl