Tu jest pięknie

sezon 6 odcinek 5

Tu jest pięknie 6

Nim trafiła do Jezierzan, Dorota Szelągowska nie była przekonana do ośrodków złożonych z gęsto budowanych domków letniskowych. Nowoczesne i naszpikowane technologią luksusowe budynki przekonały ją do tego rozwiązania! Nasza prowadząca była zachwycona designem oraz udogodnieniami.

Nowoczesność i design w najlepszym wydaniu! Tymi słowami można opisać nietuzinkowy obiekt znajdujący się w niewielkiej miejscowości Jezierzany na północy Polski. Dorota Szelągowska zapozna się z oryginalną architekturą tego miejsca, a także z najwyższej klasy technologią, która jest dostępna dla każdego gościa.

W tradycyjnej wiosce rybackiej znajdują się istnie nowoczesne domy, które kubaturą przypominają XIX wieczne stodoły. Budynki pokryte zostały drewnem opalanym znaną od tysiącleci japońską metodą Shou Sugi Ban, a ich wnętrza zaprojektowane przez wybitnych architektów. „Dom w domu, a raczej stodoła w stodole” - tak opisują obiekt jego właściciele. Jeden budynek zawiera wewnątrz inny mniejszy budynek, a w nim sprytnie schowana łazienka i część do przechowywania. Niebanalny projekt, a także design. Wystrój domów to istny minimalizm, utrzymany jest w trzech kolorach: naturalnego drewna, czerni oraz bieli. Na gości oprócz doznań wzrokowych, czekają inne. W obiekcie dostępnych jest masa nowinek technologicznych i nietypowych rozwiązań. Tablet zamiast klucza, przewodnik w formie autorskiej aplikacji czy oryginalny schowek, do którego dostarczane są posiłki zamówione wcześniej przez internet. To tylko niektóre z nich. Do tego po obiekcie można poruszać się nowoczesnymi elektrycznymi melexami oraz segwayami.

Jak Dorota odnajdzie się w tym nietypowym obiekcie?

Tu jest pięknie - o czym jest program

Prowadząca po raz kolejny przemierzy Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu prawdziwych perełek. Gdzie kamera TVN Style zawita tym razem? Wybierzemy się do baśniowego hotelu w sercu Krakowa, nowoczesnej willi z nutką góralskiego folkloru oraz do mazurskiego resortu z dostępem do prywatnego jeziora. Na wielbicieli historii czeka także XIX-wieczny pałac w Wielkopolsce, zamek pamiętający czasy średniowiecza, a także barokowy dwór schowany w gąszczu starych drzew. Dorota Szelągowska ponownie udowodni, że „Tu jest pięknie”!

Jeżdżąc po Polsce, prowadząca Dorota Szelągowska skupi się nie tylko na wyjątkowym wzornictwie: architekturze, meblach czy dodatkach. Zagłębi się też w historię, spróbuje niecodziennych lokalnych dań, a przede wszystkim pozna rzeszę fantastycznych ludzi, którzy podzielą się z nią swoją miłością do piękna.

Dziennikarka odkryje przed widzami tajemnice najpiękniejszych zakątków w Polsce, udowodni, że nie trzeba szukać raju na drugim końcu świata. W programie prowadząca pośród bajkowych krajobrazów z ogromną pasją opowie o luksusowych wnętrzach i szalonych pomysłach architektonicznych.

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl