Tu jest pięknie

sezon 5 odcinek 5

Tu jest pięknie 5

W 5. odcinku „Tu jest pięknie” Dorota Szelągowska odbędzie niezwykłą podróż w czasie i zabierze nas w nadmorskie klimaty lat 30.! Przed prowadzącą drzwi otworzy modernistyczna willa z bogatą historią, ale też z przykuwającym wzrok designem.

Usytuowana na wybrzeżu gdyńskim stuletnia willa powstała z inicjatywy pewnej arystokratki, która marzyła, aby stworzyć w niej pensjonat. Niestety właścicielce nigdy nie udało się zrealizować swojego planu, aż do roku 2016. Wówczas trzech młodych przedsiębiorców postanowiło stworzyć tu unikalne miejsce inspirowane lokalną historią. Tematem przewodnim był modernizm widziany oczami gdyńskich artystów. W willi starannie odtworzono dawną kolorystykę: groszkową zieleń, piaskową żółć czy czerwień wpadająca w bordo. Postawiono na wspaniałą kolekcję vintage’owych mebli i oryginalne rozwiązania architektoniczne. Właścicielom zależało na stworzeniu strefy mieszkalnej - a nie hotelowej - w której goście poczują ducha przeszłości.

Dorota Szelągowska oprócz pobytu w willi będzie miała okazję także odbyć wycieczkę po lokalnych restauracjach, które zachwycają nie tylko pysznym jedzeniem, ale również zapierającym dech w piersiach wystrojem.

Tu jest pięknie - o czym jest program

Przewodnikiem będzie niezastąpiona Dorota Szelągowska, która odkryje przed widzami różne oblicza piękna. Willa rodem z lat 50. z widokiem na Morze Bałtyckie, nowoczesny zamek na wschodzie kraju, dworek w stylu prowansalskim z elementami art déco znajdujący się w otoczeniu lasów, a może hotel z unikalną, przeszkloną strefą SPA w sąsiedztwie Tatr? To tylko niektóre z miejsc, które pokażemy w nowej serii najpiękniejszego programu TVN Style!

Jeżdżąc po Polsce, prowadząca Dorota Szelągowska skupi się nie tylko na wyjątkowym wzornictwie: architekturze, meblach czy dodatkach. Zagłębi się też w historię, spróbuje niecodziennych lokalnych dań, a przede wszystkim pozna rzeszę fantastycznych ludzi, którzy podzielą się z nią swoją miłością do piękna.

Dziennikarka odkryje przed widzami tajemnice najpiękniejszych zakątków w Polsce, udowodni, że nie trzeba szukać raju na drugim końcu świata. W programie prowadząca pośród bajkowych krajobrazów z ogromną pasją opowie o luksusowych wnętrzach i szalonych pomysłach architektonicznych.

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl