Tu jest pięknie

sezon 5 odcinek 4

Tu jest pięknie 5

Dorota Szelągowska odwiedzi stary folwark w Wielkopolsce, który teraz jest ekskluzywnym ośrodkiem agroturystycznym ze strefą SPA.

Naturalnie,tradycyjnie i po polsku! Te słowa najlepiej opisują wielkopolski folwark, który odwiedziła Dorota Szelągowska. Posiadłość liczy ponad sto lat i nie gdyś była gospodarstwem rolnym. Dziś miejsce to pochwalić się może nie tylko wspaniałą historią, ale przede wszystkim niespotykanym designem.

Historia folwarku sięga drugiej połowy XIX wieku. Przez wiele lat działał jako okoliczne gospodarstwo rolne. Kilka lat temu nowi właściciele postanowili nadać mu drugie życie. Zdarto stare, zniszczone tynki i odkryto oryginalną ponadstuletnią cegłę. Cenne materiały połączono z nieco nowoczesnymi elementami. Z zapomnianego przez lata folwarku powstał luksusowy ośrodek agroturystyczny. Oprócz dobrze zaaranżowanych pokoi na gości czeka nowoczesna strefa SPA, a dla prawdziwych smakoszy regionalna kuchnia.

Właścicielom zależało na zachowaniu wartości historycznej tego miejsca, ale też na stworzeniu unikatowego zakątka w otoczeniu lasów i łąk, w którym będzie można odciąć się od codzienności.

Tu jest pięknie - o czym jest program

Przewodnikiem będzie niezastąpiona Dorota Szelągowska, która odkryje przed widzami różne oblicza piękna. Willa rodem z lat 50. z widokiem na Morze Bałtyckie, nowoczesny zamek na wschodzie kraju, dworek w stylu prowansalskim z elementami art déco znajdujący się w otoczeniu lasów, a może hotel z unikalną, przeszkloną strefą SPA w sąsiedztwie Tatr? To tylko niektóre z miejsc, które pokażemy w nowej serii najpiękniejszego programu TVN Style!

Jeżdżąc po Polsce, prowadząca Dorota Szelągowska skupi się nie tylko na wyjątkowym wzornictwie: architekturze, meblach czy dodatkach. Zagłębi się też w historię, spróbuje niecodziennych lokalnych dań, a przede wszystkim pozna rzeszę fantastycznych ludzi, którzy podzielą się z nią swoją miłością do piękna.

Dziennikarka odkryje przed widzami tajemnice najpiękniejszych zakątków w Polsce, udowodni, że nie trzeba szukać raju na drugim końcu świata. W programie prowadząca pośród bajkowych krajobrazów z ogromną pasją opowie o luksusowych wnętrzach i szalonych pomysłach architektonicznych.

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl