Tu jest pięknie

sezon 7 odcinek 3

Tu jest pięknie 7

Usytuowany przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie obiekt funkcję hotelu spełnia od drugiej połowy XIX wieku. Od początku stał się najbardziej luksusowym miejscem w stolicy. Przed wojną odwiedzała go sama śmietanka towarzyska oraz najznamienitsze nazwiska z całego świata. Hotel słynął z najlepszych bali mody. To w nim panie prezentowały najbardziej oryginalne stroje. Po wojnie został przemianowany w instytucję państwową. Dopiero rok 2013 przyniósł poważne zmiany i początek nowego rozdziału. Wnętrza hotelu całkowicie odmieniono. Projektanci wzorowali się na dawnym XIX wiecznym wystroju. Inspiracje czerpali także z dwudziestolecia międzywojennego. Do inwestycji zatrudnili najlepszych warszawskich rzemieślników, którzy zadbali m.in. o wykończenie i wyposażenie pomieszczeń. Założeniem inwestycji było: poszanowanie historii i miasta. Oprócz niesamowitego designu hotel może pochwalić się zapierającą dech w piersiach kolekcją dzieł sztuki. Oczywiście wszystkie prace są autorstwa polskich artystów.

Tu jest pięknie - o czym jest program

Prowadząca po raz kolejny przemierzy Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu prawdziwych perełek. Wybierzemy się do pięciogwiazdkowego hotelu w XVI-wiecznej kamienicy z designem prosto z Nowego Jorku, ale również do willi w sercu Krakowa, w której podaje się istnie królewskie śniadania do łóżka! Dorota Szelągowska zawita także do Zakopanego, luksusowego miejsca z ultranowoczesnym wystrojem i autorską strefą SPA. Miłośnicy sztuki i historii z pewnością nie będą się nudzić, w szczególności w jednym z warszawskich hoteli, do którego od wieków przybywają goście z całego świata.

W programie nie zabraknie również sielskich klimatów. Prowadząca odwiedzi między innymi tajemniczy pałac z bajkowymi wieżyczkami ukryty na zachodzie Polski oraz odrestaurowany zamek znajdujący się pod Wrocławiem. Każde z tych miejsc łączy jedno: TU JEST PIĘKNIE!

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl