Tu jest pięknie

sezon 6 odcinek 3

Tu jest pięknie 6

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu Zakopane słynęło z niesamowitego designu oraz sztuki. Pensjonat, do którego zabiera nas Dorota Szelągowska nawiązuje do tamtych czasów świetności. W tym miejscu folklor w wysmakowany sposób miesza się z nowoczesnością.

W poszukiwaniu piękna Dorota Szelągowska podąży na południe kraju, do miasta, które sto lat temu słynęło z przepięknego designu i sztuki. Dziś Zakopane raczej kojarzone jest z nieciekawymi pensjonatami oraz krajobrazami przysłoniętymi milionem reklam. Na szczęście okazuje się, że w tym mieście skrywają się istne perełki, które zasługują na szczególną uwagę. Dorota Szelągowska zabierze nas do jednej z nich.

Właściciele willi, Basia i Mateusz, marzyli o stworzeniu miejsca, w którym połączą tradycyjny folklor oraz nowoczesny design. Kilka lat temu kupili góralską chałupę, z której stworzyli willę godną dawnego Zakopanego. Główną rolę gra tutaj drewno - większość elementów została wykonana przez miejscowego stolarza. Oprócz naturalnych materiałów w willi gości sztuka i rzemiosło. Właściciele mocno promują lokalnych artystów. W obiekcie można spotkać mnóstwo ręcznie wykonanych ozdób takich jak lampy czy naczynia, a także pokaźną kolekcję ponad stuletnich nart. Miejsce choć niewielkie dysponuje strefą relaksu oraz istnie designerskimi częściami wspólnymi. Dorota Szelągowska odkryje przed nami wszystkie zakamarki tej folklorystycznej willi w nowoczesnym wydaniu.

Tu jest pięknie - o czym jest program

Prowadząca po raz kolejny przemierzy Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu prawdziwych perełek. Gdzie kamera TVN Style zawita tym razem? Wybierzemy się do baśniowego hotelu w sercu Krakowa, nowoczesnej willi z nutką góralskiego folkloru oraz do mazurskiego resortu z dostępem do prywatnego jeziora. Na wielbicieli historii czeka także XIX-wieczny pałac w Wielkopolsce, zamek pamiętający czasy średniowiecza, a także barokowy dwór schowany w gąszczu starych drzew. Dorota Szelągowska ponownie udowodni, że „Tu jest pięknie”!

Jeżdżąc po Polsce, prowadząca Dorota Szelągowska skupi się nie tylko na wyjątkowym wzornictwie: architekturze, meblach czy dodatkach. Zagłębi się też w historię, spróbuje niecodziennych lokalnych dań, a przede wszystkim pozna rzeszę fantastycznych ludzi, którzy podzielą się z nią swoją miłością do piękna.

Dziennikarka odkryje przed widzami tajemnice najpiękniejszych zakątków w Polsce, udowodni, że nie trzeba szukać raju na drugim końcu świata. W programie prowadząca pośród bajkowych krajobrazów z ogromną pasją opowie o luksusowych wnętrzach i szalonych pomysłach architektonicznych.

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl