Tu jest pięknie

sezon 5 odcinek 3

Tu jest pięknie 5

W 3. odcinku programu "Tu jest pięknie" Dorota Szelągowska odwiedzi dworek w Wielkopolsce. Budynek łączy w sobie nowoczesność ze staropolską tradycją, a jego wnętrze skrywa wiele różnych elementów: od art deco po skandynawską prostotę. Połączenie tego wszystkiego wprawiło prowadzącą w zachwyt.
Nowoczesność połączona z dziką naturą i staropolską tradycją? Takie rozwiązanie oferuje jedna z wielkopolskich rezydencji. Znajdująca się w samym sercu Parku Krajobrazowego Puszczy Zielonki, w sąsiedztwie jezior przyjezdnych wabi luksusowymi wnętrzami oraz lokalną kuchnią. Czym jeszcze zachwyca? Dorota Szelągowska osobiście to sprawdzi.

Obiekt powstał kilka lat temu i został wykonany na wzór staropolskich dworów. Początkowo willa może kojarzyć się ze starodawnym wystrojem, jednakże sytuacja ulega zmianie tuż po przekroczeniu jej progu. w środku rezydencja nawiązuje do Prowansji, Skandynawii oraz elementów art déco. Łączy w sobie szyk, elegancję, ale i domowe ciepło. Główną inicjatorką wystroju jest sama właścicielka, która inspiracje czerpała ze swoich własnych zagranicznych podróży. Wraz z mężem architektem stworzyli nietuzinkowe miejsce, w którym wydaje się, że czas płynie wolniej...

Tu jest pięknie - o czym jest program

Przewodnikiem będzie niezastąpiona Dorota Szelągowska, która odkryje przed widzami różne oblicza piękna. Willa rodem z lat 50. z widokiem na Morze Bałtyckie, nowoczesny zamek na wschodzie kraju, dworek w stylu prowansalskim z elementami art déco znajdujący się w otoczeniu lasów, a może hotel z unikalną, przeszkloną strefą SPA w sąsiedztwie Tatr? To tylko niektóre z miejsc, które pokażemy w nowej serii najpiękniejszego programu TVN Style!

Jeżdżąc po Polsce, prowadząca Dorota Szelągowska skupi się nie tylko na wyjątkowym wzornictwie: architekturze, meblach czy dodatkach. Zagłębi się też w historię, spróbuje niecodziennych lokalnych dań, a przede wszystkim pozna rzeszę fantastycznych ludzi, którzy podzielą się z nią swoją miłością do piękna.

Dziennikarka odkryje przed widzami tajemnice najpiękniejszych zakątków w Polsce, udowodni, że nie trzeba szukać raju na drugim końcu świata. W programie prowadząca pośród bajkowych krajobrazów z ogromną pasją opowie o luksusowych wnętrzach i szalonych pomysłach architektonicznych.

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl