Tu jest pięknie

sezon 7 odcinek 2

Tu jest pięknie 7

W niewielkiej miejscowości Slęza od wieków skrywa się XIV-wieczny zamek. Zbudowany przez Templariuszy miał służyć do celów obronnych. Przez wieki budowla spełniała różne funkcje. W końcu przyszedł rok 2002 r., w którym to znakomici Polacy postanowili odrestaurować zamek i stworzyć w nim ekskluzywny hotel.

Dziś w zamku goście mogą podziwiać miejsce, w którym historia przenika się z teraźniejszością. Wnętrza to połączenie zabytkowych elementów tj. stare drewno, gotyckie mury ze nowoczesnym stylem. Miejsce może pochwalić się także przestronnymi apartamentami znajdującymi się w XIV-wiecznej wieży z przepięknym widokiem na okolicę. Dla odwiedzających czeka także restauracja oferująca lokalną kuchnię, a dla wielbicieli samochodów… muzeum motoryzacji!

Tu jest pięknie - o czym jest program

Prowadząca po raz kolejny przemierzy Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu prawdziwych perełek. Wybierzemy się do pięciogwiazdkowego hotelu w XVI-wiecznej kamienicy z designem prosto z Nowego Jorku, ale również do willi w sercu Krakowa, w której podaje się istnie królewskie śniadania do łóżka! Dorota Szelągowska zawita także do Zakopanego, luksusowego miejsca z ultranowoczesnym wystrojem i autorską strefą SPA. Miłośnicy sztuki i historii z pewnością nie będą się nudzić, w szczególności w jednym z warszawskich hoteli, do którego od wieków przybywają goście z całego świata.

W programie nie zabraknie również sielskich klimatów. Prowadząca odwiedzi między innymi tajemniczy pałac z bajkowymi wieżyczkami ukryty na zachodzie Polski oraz odrestaurowany zamek znajdujący się pod Wrocławiem. Każde z tych miejsc łączy jedno: TU JEST PIĘKNIE!

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl