Tu jest pięknie

sezon 5 odcinek 2

Tu jest pięknie 5

W 2. odcinku 5. sezonu "Tu jest pięknie" Dorota Szelągowska powędruje do Krakowa, gdzie odwiedzi hotel w XIX-wiecznej kamienicy, którego wnętrza były inspirowane malarstwem.

Serce miasta, ulica nieopodal Akademii Sztuk Pięknych i XIX-wieczna kamienica, a w niej hotel z artystyczną duszą. Dorota Szelągowska powędruje do Krakowa, żeby osobiście sprawdzić, co kryje się za murami tamtejszego obiektu.

W odrestaurowanej kamienicy z 1836 roku od niespełna dwóch lat funkcjonuje hotel. Inspiracją do stworzenia tego miejsca niewątpliwie była krakowska starówka oraz miejscowi artyści. Tutaj doskonale czuć twórczość największych malarzy i zarazem rektorów ASP: Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego oraz Jerzego Nowosielskiego. Każdy z nich reprezentował inny styl, dlatego tak różne są wnętrza tego butikowego hotelu. Obiekt po brzegi wypełniony jest znakomitymi dziełami m.in. reprodukcjami obrazów Tamary Łempickiej czy plakatami młodych, krakowskich artystów. Tutaj lokalność przenika się z nowoczesnością.

Projektanci starannie odzwierciedlili design XIX wiecznych krakowskich kamienic. Zaprezentowali go we współczesnym wydaniu. Oprócz fantastycznych wnętrz hotel pochwalić się może nietuzinkową restauracją, która słynie z regionalnej kuchni. Tutaj wysokiej jakości produkty zakupuje się na pobliskim targowisku zwanym Starym Kleparzem. Tutaj wiele lat temu mieściła się pijalnia, w której zasiadali krakowscy artyści poszukujący inspiracji...

Tu jest pięknie - o czym jest program

Przewodnikiem będzie niezastąpiona Dorota Szelągowska, która odkryje przed widzami różne oblicza piękna. Willa rodem z lat 50. z widokiem na Morze Bałtyckie, nowoczesny zamek na wschodzie kraju, dworek w stylu prowansalskim z elementami art déco znajdujący się w otoczeniu lasów, a może hotel z unikalną, przeszkloną strefą SPA w sąsiedztwie Tatr? To tylko niektóre z miejsc, które pokażemy w nowej serii najpiękniejszego programu TVN Style!

Jeżdżąc po Polsce, prowadząca Dorota Szelągowska skupi się nie tylko na wyjątkowym wzornictwie: architekturze, meblach czy dodatkach. Zagłębi się też w historię, spróbuje niecodziennych lokalnych dań, a przede wszystkim pozna rzeszę fantastycznych ludzi, którzy podzielą się z nią swoją miłością do piękna.

Dziennikarka odkryje przed widzami tajemnice najpiękniejszych zakątków w Polsce, udowodni, że nie trzeba szukać raju na drugim końcu świata. W programie prowadząca pośród bajkowych krajobrazów z ogromną pasją opowie o luksusowych wnętrzach i szalonych pomysłach architektonicznych.

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl