Tu jest pięknie

sezon 6 odcinek 12

Tu jest pięknie 6

W ostatnim odcinku 6. sezonu "Tu jest pięknie" Dorota Szelągowska zabierze nas w podróż istnie sentymentalną. Oprowadzi nas po domu, do którego właściciele wrócili po latach rozłąki. Rodzinna posiadłość po niewielkiej modernizacji stała się miejscem całkowitego odosobnienia, bez zasięgu, internetu, telewizorów i miejskiego zgiełku. Totalny święty spokój. Jak Dorota odnajdzie się w takiej atmosferze?

Obiekt został wybudowany w latach 90. w Taczowie. Niegdyś pełnił funkcję rodzinnej rezydencji, dziś odwiedzają go osoby marzące o totalnym odcięciu się od rzeczywistości. Rodzice obecnych właścicieli zadbali o ponadczasowy wystrój: marmurowe podłogi, dobre drewniane meble, a przede wszystkim ogromne ilości dzieł sztuki. Do tej bazy dodano nowoczesne dodatki i powstał obiekt o oryginalnym wystroju nawiązującym do lat 90. i 70. W Taczowie stawia się nie tylko na ciszę i relaks, ale również prawdziwe oczyszczenie organizmu. Na gości czeka spersonalizowana dieta stworzona ze zdrowych i lokalnych produktów, a także sala do jogi czy zewnętrzny basen.

Podobno lata 90. nie zapisały się dobrze w dziejach architektury i designu. Czy ten obiekt sprawi, że Dorota Szelągowska wypowie magiczne słowa: "Tu jest pięknie"?

Tu jest pięknie - o czym jest program

Prowadząca po raz kolejny przemierzy Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu prawdziwych perełek. Gdzie kamera TVN Style zawita tym razem? Wybierzemy się do baśniowego hotelu w sercu Krakowa, nowoczesnej willi z nutką góralskiego folkloru oraz do mazurskiego resortu z dostępem do prywatnego jeziora. Na wielbicieli historii czeka także XIX-wieczny pałac w Wielkopolsce, zamek pamiętający czasy średniowiecza, a także barokowy dwór schowany w gąszczu starych drzew. Dorota Szelągowska ponownie udowodni, że „Tu jest pięknie”!

Jeżdżąc po Polsce, prowadząca Dorota Szelągowska skupi się nie tylko na wyjątkowym wzornictwie: architekturze, meblach czy dodatkach. Zagłębi się też w historię, spróbuje niecodziennych lokalnych dań, a przede wszystkim pozna rzeszę fantastycznych ludzi, którzy podzielą się z nią swoją miłością do piękna.

Dziennikarka odkryje przed widzami tajemnice najpiękniejszych zakątków w Polsce, udowodni, że nie trzeba szukać raju na drugim końcu świata. W programie prowadząca pośród bajkowych krajobrazów z ogromną pasją opowie o luksusowych wnętrzach i szalonych pomysłach architektonicznych.

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl