Tu jest pięknie

sezon 6 odcinek 11

Tu jest pięknie 6

Sypialnia w starej szklarni? A może widok na galopujące konie po padoku? Miłośnicy swojskich klimatów będą w raju, bo Dorota Szelągowska zabierze ich w niezwykłą podróż do agroturystyki skrytej w gospodarstwie rolnym w sercu Kaszub.

Na liczącym ponad 1500 hektarów terenie od lat sieje się zboża, rzepak, hoduje konie i prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne. Na tej rozległej przestrzeni znajdują się po PGR-owskie budynki, poniemiecki pałac, a także szklarnie i ogrody.

W takim otoczeniu Nicole i jej mama Anna postanowiły otworzyć agroturystykę, w której goście mogą doświadczyć wiejskich klimatów, posmakować domowego jedzenia, a także przemierzać konno dzikie plaże. Dorota Szelągowska dokładnie zwiedzi te kaszubskie włości. Udowodni, że nie zawsze złote klamki i marmury na podłogach są wyznacznikiem luksusu.

Tu jest pięknie - o czym jest program

Prowadząca po raz kolejny przemierzy Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu prawdziwych perełek. Gdzie kamera TVN Style zawita tym razem? Wybierzemy się do baśniowego hotelu w sercu Krakowa, nowoczesnej willi z nutką góralskiego folkloru oraz do mazurskiego resortu z dostępem do prywatnego jeziora. Na wielbicieli historii czeka także XIX-wieczny pałac w Wielkopolsce, zamek pamiętający czasy średniowiecza, a także barokowy dwór schowany w gąszczu starych drzew. Dorota Szelągowska ponownie udowodni, że „Tu jest pięknie”!

Jeżdżąc po Polsce, prowadząca Dorota Szelągowska skupi się nie tylko na wyjątkowym wzornictwie: architekturze, meblach czy dodatkach. Zagłębi się też w historię, spróbuje niecodziennych lokalnych dań, a przede wszystkim pozna rzeszę fantastycznych ludzi, którzy podzielą się z nią swoją miłością do piękna.

Dziennikarka odkryje przed widzami tajemnice najpiękniejszych zakątków w Polsce, udowodni, że nie trzeba szukać raju na drugim końcu świata. W programie prowadząca pośród bajkowych krajobrazów z ogromną pasją opowie o luksusowych wnętrzach i szalonych pomysłach architektonicznych.

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl