Tu jest pięknie

sezon 6 odcinek 10

Tu jest pięknie 6

Dorota Szelągowska pozna tajemnice ponad stuletniej góralskiej willi. Kwiaty zrzucane z samolotu, a może Kiepura śpiewający pod oknem? To tylko niektóre z romantycznych historii tego miejsca. Dzisiaj zamiast wiekowej chałupy stoi cudownie odrestaurowany butikowy hotel.

Nowi właściciele zakochali się w willi od pierwszego wejrzenia, chociaż od progu straszyły PRL-owskie meble i bibeloty, a to, co w niej najpiękniejsze zostało ukryte przez poprzednich lokatorów. Justyna i Grzegorz postanowili odkryć oryginalne elementy konstrukcyjne, a następnie urządzić ją w góralskim stylu. Do projektu zatrudnili lokalnych rzemieślników, którzy stworzyli przepiękne rękodzieła. W willi każdy pokój zachwyca kompletnie innym wystrojem. Goście znajdą tu m.in. „Owczarnię”, „Leśniczówkę” czy „Chalet”. Oprócz tego do dyspozycji jest jadalnia oraz wspólny salon, a dla spragnionych relaksu - sauna oraz ruska bania na zewnątrz. W tym miejscu czuć szacunek do przeszłości, ale także miłość do tradycji i piękna.

Tu jest pięknie - o czym jest program

Prowadząca po raz kolejny przemierzy Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu prawdziwych perełek. Gdzie kamera TVN Style zawita tym razem? Wybierzemy się do baśniowego hotelu w sercu Krakowa, nowoczesnej willi z nutką góralskiego folkloru oraz do mazurskiego resortu z dostępem do prywatnego jeziora. Na wielbicieli historii czeka także XIX-wieczny pałac w Wielkopolsce, zamek pamiętający czasy średniowiecza, a także barokowy dwór schowany w gąszczu starych drzew. Dorota Szelągowska ponownie udowodni, że „Tu jest pięknie”!

Jeżdżąc po Polsce, prowadząca Dorota Szelągowska skupi się nie tylko na wyjątkowym wzornictwie: architekturze, meblach czy dodatkach. Zagłębi się też w historię, spróbuje niecodziennych lokalnych dań, a przede wszystkim pozna rzeszę fantastycznych ludzi, którzy podzielą się z nią swoją miłością do piękna.

Dziennikarka odkryje przed widzami tajemnice najpiękniejszych zakątków w Polsce, udowodni, że nie trzeba szukać raju na drugim końcu świata. W programie prowadząca pośród bajkowych krajobrazów z ogromną pasją opowie o luksusowych wnętrzach i szalonych pomysłach architektonicznych.

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl