Tu jest pięknie

sezon 6 odcinek 1

Tu jest pięknie 6

Otoczony otuliną starodrzewu dwór został wybudowany w neobarokowym stylu. Niewielki w kubaturze, o znakomicie wywarzonych proporcjach, przykryty wysokim dachem mansardowym niegdyś pełnił funkcję pałacyku myśliwskiego. Jego ówczesny właściciel, fascynat historii, podróży i designu, przywrócił mu dawną świetność. Co prawda, już nie organizuje się w nim uroczystych polowań, a raczej pełne wrażeń pobyty gości. Właściciel osobiście uczestniczył w renowacji budynku i przez lata szukał wyposażenia spójnego z całym projektem. Ze swoich zagranicznych podróży przywiózł wiele mebli, dekoracji i pomysłów. Wnętrze dworu wypełnione jest nie tylko antycznymi meblami, ale także tymi stylizowanymi na wiekowe. Mimo tego, w tym miejscu rzeczywiście czuć ducha przeszłości. Niecodzienny klimat dopełniają takie elementy jak stare drewniane schody czy skrzypiąca podłoga.

Dorota Szelągowska dokładnie oprowadzi nas po tych neobarokowych włościach. Skupi się na architekturze, bogactwie wnętrz, a także spotka się z właścicielem obiektu, który opowie o swoim życiowym projekcie.

Tu jest pięknie - o czym jest program

Prowadząca po raz kolejny przemierzy Polskę wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu prawdziwych perełek. Gdzie kamera TVN Style zawita tym razem? Wybierzemy się do baśniowego hotelu w sercu Krakowa, nowoczesnej willi z nutką góralskiego folkloru oraz do mazurskiego resortu z dostępem do prywatnego jeziora. Na wielbicieli historii czeka także XIX-wieczny pałac w Wielkopolsce, zamek pamiętający czasy średniowiecza, a także barokowy dwór schowany w gąszczu starych drzew. Dorota Szelągowska ponownie udowodni, że „Tu jest pięknie”!

Jeżdżąc po Polsce, prowadząca Dorota Szelągowska skupi się nie tylko na wyjątkowym wzornictwie: architekturze, meblach czy dodatkach. Zagłębi się też w historię, spróbuje niecodziennych lokalnych dań, a przede wszystkim pozna rzeszę fantastycznych ludzi, którzy podzielą się z nią swoją miłością do piękna.

Dziennikarka odkryje przed widzami tajemnice najpiękniejszych zakątków w Polsce, udowodni, że nie trzeba szukać raju na drugim końcu świata. W programie prowadząca pośród bajkowych krajobrazów z ogromną pasją opowie o luksusowych wnętrzach i szalonych pomysłach architektonicznych.

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl