Tu jest pięknie

sezon 2 odcinek 1

Tu jest pięknie 2

Dorota Szelągowska zabierze nas w podróż do XVIII-wiecznego dworu ukrytego w malowniczych Dawidach.

Otoczony otuliną starodrzewu dwór został wybudowany w neobarokowym stylu. Niewielki w kubaturze, o znakomicie wywarzonych proporcjach, przykryty wysokim dachem mansardowym niegdyś pełnił funkcję pałacyku myśliwskiego. Jego ówczesny właściciel, fascynat historii, podróży i designu, przywrócił mu dawną świetność. Co prawda, już nie organizuje się w nim uroczystych polowań, a raczej pełne wrażeń pobyty gości. Właściciel osobiście uczestniczył w renowacji budynku i przez lata szukał wyposażenia spójnego z całym projektem. Ze swoich zagranicznych podróży przywiózł wiele mebli, dekoracji i pomysłów. Wnętrze dworu wypełnione jest nie tylko antycznymi meblami, ale także tymi stylizowanymi na wiekowe. Mimo tego, w tym miejscu rzeczywiście czuć ducha przeszłości. Niecodzienny klimat dopełniają takie elementy jak stare drewniane schody czy skrzypiąca podłoga.

Dorota Szelągowska dokładnie oprowadzi nas po tych neobarokowych włościach. Skupi się na architekturze, bogactwie wnętrz, a także spotka się z właścicielem obiektu, który opowie o swoim życiowym projekcie.

Tu jest pięknie - o czym jest program

Przewodnikiem będzie niezastąpiona Dorota Szelągowska, która odkryje przed widzami różne oblicza piękna. Willa rodem z lat 50. z widokiem na Morze Bałtyckie, nowoczesny zamek na wschodzie kraju, dworek w stylu prowansalskim z elementami art déco znajdujący się w otoczeniu lasów, a może hotel z unikalną, przeszkloną strefą SPA w sąsiedztwie Tatr? To tylko niektóre z miejsc, które pokażemy w nowej serii najpiękniejszego programu TVN Style!

Jeżdżąc po Polsce, prowadząca Dorota Szelągowska skupi się nie tylko na wyjątkowym wzornictwie: architekturze, meblach czy dodatkach. Zagłębi się też w historię, spróbuje niecodziennych lokalnych dań, a przede wszystkim pozna rzeszę fantastycznych ludzi, którzy podzielą się z nią swoją miłością do piękna.

Dziennikarka odkryje przed widzami tajemnice najpiękniejszych zakątków w Polsce, udowodni, że nie trzeba szukać raju na drugim końcu świata. W programie prowadząca pośród bajkowych krajobrazów z ogromną pasją opowie o luksusowych wnętrzach i szalonych pomysłach architektonicznych.

Tu jest pięknie - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl