Totalne remonty Szelągowskiej

sezon 2 odcinek 6

Totalne remonty Szelągowskiej 2

Bohaterami szóstego odcinka są Angelika i Andrzej, małżeństwo z 17-letnim stażem oraz dwójką dzieci - Wiktorią (14 lat) i Mateuszem (12 lat), które od 2009 roku prowadzi szkołę tańca w Brzegu - małym mieście w województwie opolskim. Od samego początku celem Angeliki i Andrzeja było łączenie pasji i miłości do tańca z rozwojem talentu oraz edukacją dzieci, młodzieży i dorosłych. Jako pierwsi w Brzegu, mimo niewielkich środków, zaczęli organizować warsztaty taneczne z instruktorami i choreografami z całego świata, a od 2011 roku ich szkoła prowadzi jeden z festiwali tanecznych w Polsce - Taneczne Otwarte Grand Prix Polski Kotwice.

Dla naszych bohaterów w centrum uwagi zawsze stoi człowiek. Szkoła tańca to nie tylko ich praca, ale przede wszystkim pasja, w którą wkładają całe serce. I mimo niewielkich dochodów, w sytuacji, gdy widzą w młodym człowieku talent i determinację, a jednocześnie dostrzegają problemy finansowe rodziców, często udzielają lekcji za darmo. Do programu zgłosił ich Darek. To Angelika i Andrzej  pomogli mu odnaleźć w życiu swoją drogę. Dziś uczy w szkole hip hopu. W odcinku poznamy również przyjaciółkę małżeństwa, która mogła liczyć na ich wsparcie w najtrudniejszym momencie swojego życia – śmierci dziecka.


Angelika i Andrzej tworzą kochającą się rodzinę. Mimo, że ich własne dzieciństwo nie było łatwe, umieli stworzyć wspaniały dom dla swoich pociech. I choć często borykają się z trudnościami, jak wtedy gdy przez pandemię musieli zamknąć szkołę i zostali bez dochodów, to nigdy nie tracą ducha walki!
Dorota zaskakuje Angelikę i Andrzeja na sali treningowej. Do wyremontowania jest mieszkanie w przedwojennej kamienicy, której odnowiona fasada nie odzwierciedlała jednak tego, co dzieje się w środku. A do poprawki jest wszystko! Dla ekipy Doroty największym wyzwaniem będzie wysokość lokalu  – prawie 4 metry, ale otrzymają też wsparcie artystki, Anny Eichler, która namaluje w pokoju Mateusza prawdziwy mural!