Sztuka mięsa

sezon 2

Sztuka mięsa 2

W kolejnym odcinku Tomek pojedzie do Kamienia Pomorskiego, gdzie Natalia Zubowicz prowadzi smażalnię i wędzarnię ryb. Ryby Zubowicz słyną z autorskiego przepisu na wędzonego łososia, który zachwycił Tomka. Razem z Natalią  udadzą się na połów ryb i wspólnie przyrządzą łososia oraz okonia. W kuchni Tomka przyrządzimy zapiekankę z sandacza z ziemniakami i kiszonymi ogórkami oraz domowy paprykarz szczeciński a’la Jakubiak z sałatką z rzepy i rzodkwi.

Sztuka mięsa - O programie?

Tomasz Jakubiak weźmie pod lupę to, co od wieków jest specjalnością naszej kuchni, czyli mięso. Zarówno on jak i 98 proc. Polaków przyznaje się do jedzenia mięsa. Dzisiaj mięsne dania kojarzą się nie tylko ze "schabowym" czy "mielonym", ale także z coraz odważniejszymi połączeniami. W tym programie kucharz pokaże widzom, jak w prosty sposób z pysznego polskiego mięsa i wędlin przygotować smaczne dania.

W każdym z odcinków poznamy lokalnego hodowcę, który opowie, w czym tkwi sekret dobrego mięsa. A prowadzący przygotuje dwa dania, które będą autorskim spojrzeniem na to, co znamy i lubimy m.in. wołowinę, wieprzowinę, drób, dziczyznę, ryby etc.

Sztuka mięsa - Gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki programu kulinarnego Tomasza Jakubiaka oglądaj online na VOD player.pl