Szlachetna paczka

sezon 1 odcinek 3

Szlachetna paczka - Gala

To będzie niezwykły wieczór: wzruszające historie, prawdziwe emocje i piękni ludzie, którzy co roku łączą siły, by nieść pomoc potrzebującym i zmieniać ich historie – na dobre!
Szlachetna paczka - o czym jest program?
Galę Szlachetnej Paczki poprowadzą Ewa Drzyzga (36,6 extra), Olivier Janiak (Co za tydzień) i Marcin Zaborski z RMFfm. Na scenie, oprócz wolontariuszy i darczyńców Szlachetnej Paczki, pojawią się również znakomici artyści, m.in. Halina Mlynkova, Małgorzata Ostrowska, Igor Herbut, Natalia Przybysz, Smolik, Sound'n Grace oraz Pectus. Prowadzący będą też rozmawiać z ambasadorami Szlachetnej Paczki, a wybitni aktorzy przeczytają poruszające historie, które znalazły się w tegorocznym Raporcie o biedzie, wyjątkowym opracowaniu, przygotowywanym na podstawie tysięcy spotkań i rozmów, jakie odbyli wolontariusze.
Ponadto na antenie TVN zobaczymy przygotowane specjalnie na Galę filmy pokazujące, jak działa Szlachetna Paczka, i poznamy niezwykłe historie zmian, jakie dokonały się za jej sprawą.
Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Istnieje od 2001 roku i jest jedynym na świecie systemem pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi.  Przez 18 lat w działania Paczki włączyło się blisko 4 mln osób, a łączna wartość pomocy materialnej, przekazanej ponad 150 tys. rodzin w potrzebie przekroczyła ćwierć miliarda złotych.
Szlachetna paczka - Święto wolontariuszy
Gala Szlachetnej Paczki, która po raz pierwszy będzie transmitowana na żywo w telewizji, to przede wszystkim święto wolontariuszy i okazja do tego, by podziękować im za ich zaangażowanie i pracę na rzecz tysięcy rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Jednym z punktów wydarzenia będzie rozstrzygnięcie konkursu na najfajniejszego wolontariusza i wolontariuszkę.

Szlachetna paczka - gdzie oglądać?

Galę XVIII edycji Szlachetnej Paczki obejrzysz w niedzielę 16 grudnia na antenie TVN. Program jest także dostępny online w player.pl.