Świat szeroko otwarty

sezon 2 odcinek 3

Świat szeroko otwarty 2

Świat szeroko otwarty - o czym jest program?

Niezwykłe miejsca, zapierające dech w piersiach krajobrazy, ludzie z niecodziennymi historiami, pasjonaci z krwi i kości, najbardziej odległe zakątki - w tej serii cały świat stoi otworem przed naszymi Widzami i odkrywa przed nimi wciągające ciekawostki. Przewodnikami tej serii są najlepsi podróżniczy reporterzy – od Martyny Wojciechowskiej, przez Tomka Michniewicza, aż po najbardziej ciekawych świata dziennikarzy „Dzień dobry TVN”. Każdy z odcinków poświęcony jest innemu tematowi bądź destynacji. W najnowszym sezonie podejrzymy życie Polaków mieszkających za granicą, m.in. w Wielkiej Brytanii, wyruszymy na poszukiwanie skarbów wprost z Tamizy i odwiedzimy niezwykłe muzeum RAF-u.

Świat szeroko otwarty - co w odcinku?

Lalish czyli święte miejsce Jezydów w Kurdystanie, mieszkańcy obawiają się, że w niedługim czasie może się wyludnić. Wiele rodzin przenosi się do Europy, a ortodoksyjni Jezydzi nie są pewni czy ich rodacy w innym miejscu na świecie nadal będą wyznawać swoją religię. W odcinku także odwiedzimy Bejrut, stolicę Libanu. Poznamy sąsiedzne i rodzinne relacje mieszkańców kraju na wschodzie, gdzie jednym z najważniejszych, codziennych rytuałów są wspólne wyjścia do restauracji i posiłki. Jednakże rodzinne tradycje zaczynają powoli zanikać poprzez powstające apartamentowce i biurowce.

Świat szeroko otwarty - gdzie obejrzeć?

Program podróżniczy "Świat szeroko otwarty" zobaczysz na kanale Travel Channel, oraz online na platformie VOD player.pl.