Świat bez fikcji

sezon 14 odcinek 7

Świat bez fikcji 14

Jesteśmy w północnym Iraku, gdzie Doktor Media Rashid pracuje dla lekarzy bez granic. Kwalifikuje uchodźców z tak zwanego Państwa islamskiego na operacje w graniczącej z Irakiem Jordanii.  Jeden z pacjentów wymaga pilnego zabiegu. Siły koalicjantów w tym brytyjskie zrzuciły 29 tysięcy bomb, by pomóc Irakowi wyprzeć ISIS z Mosulu. Abed i jego rodzina znaleźli się w krzyżowym ogniu.

 

O programie

„Świat bez fikcji” to reportaże w najlepszym wydaniu! To jeden z najbardziej uznanych brytyjskich seriali dokumentalnych, w którym reporterzy wyruszają w niebezpieczne i niedostępne części naszego globu. Ich celem jest rozmowa z ludźmi, którzy doświadczyli największych tragedii: horroru wojny, zawłaszczeń, negatywnych skutków globalizacji.

Zawsze przed innymi otwarci na poruszające historie, podróżują w poszukiwaniu miejsc, gdzie innym dzieje się krzywda. Reporterzy relacjonują wydarzenia, ale też niosą pomoc potrzebującym – dla nich to człowiek jest najważniejszy.

Gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki programu dokumentalnego "Świat bez fikcji" emitowanego na antenie TTV, obejrzysz online na VOD player.pl. Premiera w każdy wtorek o godzinie 9.00.