Do ukraińskiej obrony terytorialnej dołączyło już ponad sto tysięcy ochotników. To przeszkoleni cywile, wspomagani przez weteranów wcześniejszych walk, którzy doskonale znają swój teren i stawiają bardzo silny opór okupantowi. Gdy walczą w mieście, wyposażeni w przeciwpancerna broń, są jedną z najbardziej niebezpiecznych formacji dla rosyjskiego najeźdźcy.
Kiedyś obcy sobie ludzie stają się teraz dla siebie siostrami i braćmi, bo na polu bitwy będą mogli liczyć wyłącznie na siebie. Michał Przedlacki spędził kilka dni z jednym z takich oddziałów. Zapraszamy na reportaż „Kompania Wowy broni Kijowa”
Reporterów „Superwizjera” cechuje bezkompromisowość, dociekliwość i odwaga do podejmowania tematów, które inni chcieliby zamieść pod dywan. Podstawowym kryterium, decydującym o zajęciu się daną sprawą, jest jej waga dla opinii publicznej, czyli dla widzów. Dziennikarzom „Superwizjera” zależy, aby tematy reportaży były odkrywcze, nowe i zwracały uwagę na nieznane wcześniej zagrożenia.
Członkowie zespołu byli wielokrotnie nagradzani za swoją pracę. W ubiegłym roku cztery produkcje „Superwizjera” zostały nagrodzone na prestiżowym WorldMedia Festivals w Hamburgu. Również cztery reportaże uzyskały nominację w najbardziej prestiżowym polskim konkursie dziennikarskim Grand Press. Sukcesem teamu „Superwizjera” okazał się także pełnometrażowy dokument „Covid-19: Świat w zagrożeniu”, który po emisji w Polsce trafił do dystrybucji zagranicznej na kanałach z rodziny Discovery i za każdym razem spotkał się z uznaniem publiczności i ekspertów.
Jakie afery ujawnią wiosną reporterzy „Superwizjera”? To na razie pilne strzeżone tajemnice. Na pewno jednak jednymi z głównych tematów będą nadużycia władzy, interesy Kościoła, przekręty gospodarcze, działalność zorganizowanych grup przestępczych, a także – co zawsze szczególnie interesowało naszych widzów – bardzo mocne historie ludzkie.
Najnowsze i archiwalne odcinki programu "Superwizjer" obejrzysz online na platformie VOD player.pl.