Superwizjer

odcinek 1179

Superwizjer

W demokratycznym społeczeństwie dziennikarstwo śledcze pełni niezwykle ważną rolę. Dziennikarze patrzą na ręce władzy, wyciągając na światło dzienne to, co politycy chcą ukryć. Bez nas opinia publiczna nie dowiedziałaby się o wielu ważnych i bulwersujących sprawach.

Reportaż, który przypominamy, miał swoją premierę niemal trzy miesiące temu i wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi w polskiej polityce. Jego bohaterem jest Marian Banaś. W ostatnich latach pełnił on najważniejsze funkcje w ministerstwie finansów, a niedawno objął stanowisko prezesa Najwyższej Izby Kontroli. Od chwili wyemitowania naszego reportażu padło tysiące komentarzy, pojawiły się także nowe wątki sprawy. Afera do dziś nie schodzi z pierwszych stron gazet. Materiał został także nagrodzony prestiżową nagrodą dziennikarską Grand Press 2019 w kategorii dziennikarstwa śledczego. Zapraszamy na reportaż Bertolda Kittela pod tytułem: „Pancerny Marian i pokoje na godziny”.

Informacje zawarte w niniejszym materiale są kwestionowane przez pana Mariana Banasia oraz stanowią przedmiot postępowania o naruszenie dóbr osobistych.