Stylowy projekt

odcinek 1

Stylowy projekt

Casting do programu "Stylowy projekt" przyciągnął prawdziwych pasjonatów stylizacji. Każdy z kandydatów zabrał ze sobą walizkę pełną ubrań, by udowodnić przed jury swój talent. Kwalifikacyjne zadanie polegało na prezentacji tylko jednej stylizacji osadzonej w dowolnym stylu. W jury zasiadła para prowadzących, czyli utytułowany projektant oraz stylista Tomasz Ossoliński i top modelka, Anna Jagodzińska, a także dyrektor kreatywna magazynu "Viva! Moda" Agnieszka Ścibior oraz stylistka magazynu "Vogue Polska", Karla Gruszecka. Z licznego grona kandydatów jurorzy wybrali jedenastkę stylistów.
Uczestnicy sami zadecydowali o tym, kto z kim zamieszka i spędzili w pokojach pierwszą noc, a rankiem rozpoczęła się pierwsza bitwa. Na manekinach czekały ubrania w różnych stylach – boho, street wear, glamour, business i grunge. Styliści stoczyli walkę o konkretne sztuki odzieży, a ich zadaniem było przygotowanie kompletnych i spójnych stylizacji z użyciem tych elementów. Dzięki zalando.pl do dyspozycji uczestników była doskonale wyposażona garderoba, ale grupa miała zaledwie dwie minuty, żeby skompletować ubrania umożliwiające zbudowanie spójnego looku.
Pierwszy etap to praca z manekinami, a kolejny – stylizowanie modeli. Pod koniec rywalizacji pojawił się gość specjalny – Jessica Mercedes, która przyniosła rekwizyty: czerwona mucha, okulary przeciwsłoneczne, charakterystyczne kolczyki: uczestnicy mieli wybrać dla siebie nawzajem po sztuce z zasobu dodatków. W ten sposób mogli sobie ułatwić albo utrudnić zadanie.
Dopełnieniem każdej ze stylizacji był make-up przygotowany przez zespół doświadczonej makijażystki, Magdaleny Pieczonki i fryzura, którą proponował fryzjer gwiazd, Sebastian Kobielski.
Finalnie każdy z jedenastki wystylizowanych przez uczestników modeli musiał zaprezentować się przed jury złożonym z Tomasza Ossolińskiego, Anny Jagodzińskiej, Agnieszki Ścibior i Karli Gruszeckiej oraz Jessiki Mercedes. To oni zdecydowali, jaka dwójka uczestników już po pierwszej konkurencji musiała pożegnać się z programem.

"Stylowy projekt" - opis programu

W nowym programie TVN Style "Stylowy projekt" młodzi styliści będą ze sobą rywalizować w różnych konkurencjach. Prowadzić program będzie modelka Anna Jagodzińska i projektant Tomasz Ossoliński. W roli jurorów zobaczymy stylistkę Karlę Gruszecką z "Vogue Polska", Agnieszkę Ścibor z "Viva! Moda" oraz makijażystkę Magdalenę Pieczonkę. W kilku odcinkach do jury dołączą również znane osoby ze świata mody i show-biznesu.

Zwycięzca programu otrzyma tytuł najlepszego stylisty "Stylowego projektu", wygra staż oraz publikację zdjęć swoich stylizacji w popularnym sklepie internetowym.

"Stylowy projekt" - gdzie oglądać

Wszystkie odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz na player.pl