Stylowy magazyn

sezon 7 odcinek 5

Stylowy magazyn 7

Czy nastolatkom powinno się zabronić korzystania z solarium? Wprowadzenia takiego zakazu chce Rzecznik Praw Dziecka, ponieważ opalanie w solarium zdecydowanie zwiększa ryzyko zachorowania na złośliwe nowotwory skóry, zwłaszcza u osób bardzo młodych.  W studiu Stylowego Magazynu gorąca dyskusja na ten temat, w której wezmą udział: Agnieszka Płoszańska, która korzystała z solarium od 14 roku życia i w efekcie zachorowała na czerniaka, Barbara Chmielewska, właścicielka solarium oraz  dr Łukasz Prejbisz, dermatolog.

Dlaczego współcześni faceci są coraz mniej męscy? Przyczyny tego smutnego zjawiska wyjaśni dr Ewa Kempisty-Jeznach, autorka książki „Tylko dla mężczyzn”, jedyna w Polsce specjalistka medycyny męskiej. Dowiemy się między innymi dlaczego mężczyźni mają coraz mniej testosteronu i skąd się biorą estrogeny w wodzie pitnej. Agnieszka Szulim zaprosiła też  dwóch przystojniaków: Dawida Czupryńskiego i Michała Malinowskiego, aktorów serialu „Na Wspólnej”. Zobaczcie koniecznie jak zareagują na wiadomość, że ich męskość jest zagrożona.

W cyklu „Na własnej skórze” sprawdzimy co oznacza zakwaszenie organizmu oraz dowiemy się, co na ten temat sądzi autorytet medyczny prof. Małgorzata Kozłowska-Wojciechowska.

Goście Stylowego Magazynu rozmawiać będą także o zjawisku „lovemarks”, czyli o obsesyjnej miłości nastolatków do znanych marek. Jakie trzeba mieć  buty, torebki, smartfony, żeby zasłużyć sobie na „fame” wśród szkolnych kolegów i koleżanek? Agnieszka Szulim zapyta o to Matyldę, dwunastolatkę uzależnioną od znanych marek oraz Sarę Pioruńską, uczennicę liceum. Będzie również mama Matyldy, Karolina Olszak – Antczak oraz psycholog Katarzyna Kucewicz, które porozmawiają o tym, jak sobie radzić  z kosztownymi zachciankami młodzieży.

A Jan Wróbel w przeglądzie prasy sprawdzi, co łączy greckie mity i historie z życia wzięte.