Strefa dokumentu 36,6

odcinek 2

36,6 Extra

Przeciętny Polak zjada jej średnio o 3 razy za dużo, ale nie ma takiej świadomości. Mowa o soli. Czemu jemy jej tak dużo? W jakich produktach się kryje? Postanowiliśmy to sprawdzić przeprowadzając eksperyment. Grupa osób dostała za zadanie spróbowanie 3 porcji zupy pomidorowej. Jedna z nich była odpowiednio posolona, druga delikatnie za słona , a trzecia stanowczo przesolona. Uczestników, którzy wybrali tę najbardziej słoną zabraliśmy na badania. Rekordzista zjadał aż 11,5 kg soli rocznie podczas gdy dopuszczalna dawka nie zagrażająca zdrowiu to 1,5 kilograma. Czy taka ilość soli zwanej białą śmiercią faktycznie zagraża zdrowiu?

36,6 extra - o czym jest program?

Opowiemy o tym, jak łatwo i skutecznie zadbać o zdrowie. Nie tylko poprzez zdrowy styl życia, ale i przez skuteczną diagnostykę, która może zapobiec chorobom lub wykryć ją we wczesnym stadium.

W programie pokażemy historie pacjentów, sylwetki nietuzinkowych, zdolnych lekarzy, newsy medyczne, najlepsze placówki, metody, rozwiązania, porady dla pacjentów. W „36,6 extra” każdy znajdzie dla siebie interesujące informacje, porady i wskazówki, dotyczące poruszania się w zarezerwowanym dotąd wyłącznie dla lekarzy świecie medycyny.

36,6 extra – gdzie obejrzeć?

Wszystkie odcinki „36,6 extra” obejrzysz online na player.pl.