Starsza pani musi fiknąć

odcinek 3

Starsza pani musi fiknąć

Lot na paralotni, zawrotna prędkość na motorze, balansowanie nad przepaścią oraz chrzest w Jordanie! To niektóre z atrakcji, jakich zakosztują bohaterki programu TVN „Starsza Pani Musi Fiknąć”.

Joannę Krupę i jej mamę łączy wyjątkowa więź. Są  jak przyjaciółki. Wiedzą o sobie wszystko. W końcu 39 lat wspólnego mieszkania robi swoje. Jednak ta wspólna sielanka niebawem się kończy. Jolanta przeprowadza się z Los Angeles do Chicago i córka nie będzie już mieć jej na oku. To będzie dla Joanny bardzo trudny krok, gdyż bardzo troszczy się o mamę i często nawet bywa nadopiekuńcza. Postanowiła więc przygotować Jolantę do samodzielnego i odpowiedzialnego życia. Izraelski survival ma uspokoić Joasię i utwierdzić ją w przekonaniu, że mama będzie bezpieczna bez swojej córeczki u boku. Jak się później okaże, uczeń przerośnie mistrza. Podczas gdy inicjatorka tych wyzwań będzie wycofywać się rakiem, Jolanta będzie ochoczo wykonywać nawet nadprogramowe zadania, czym przyprawi córkę o palpitację serca.

Joanna to żywiołowa i spontaniczna kobieta, którą trudno okiełznać. Ale jej mama? To temperament córki razy dwa. Wulkan energii, odważna i przedsiębiorcza kobieta, oddana rodzinie i zawsze na pierwszym miejscu stawiająca dobro swoich dwóch córek.
Informacja o samym celu podróży, bardzo ucieszy Jolantę, gdyż od zawsze marzyła, żeby pojechać do Izraela. Jednak atrakcje, jakie wymyśli dla niej córka, nie do końca będą takie, jakie można spotkać w katalogach biur podróży.

I już na początku zacznie się od ostrej jazdy. Motocyklowy gang porwie Joannę i jej mamę na wycieczkę. Skąd pomysł córki na taką rozrywkę? Podobno mama lubi „facetów na motorach”. A ta widząc, co się kroi, bardzo krótko skwituje: „Chce mi dać wycisk na motorze. To małpa jedna“.

Podczas wizyty w jednym z najpiękniejszych miejsc na świecie, czyli Jaskini Keshet, zrobi się gorąco! A może raczej lodowato, zważywszy na fakt, że Joannę obleją zimne poty i ogarnie ją mnóstwo wątpliwości co do wyzwania, które przygotowała dla Jolanty. Ekstremalny rappelling, czyli zwisanie na linie nad przepaścią, wydawało się chyba o wiele mnie niebezpieczne na zdjęciach niż na żywo. Popłyną nawet łzy. Joanna podbiegnie do przepaści i będzie odradzać mamie wykonanie tego zadania. Jak zakończy się ta próba charakteru?

Szkolenie w izraelskiej armii będzie nie lada wyzwaniem. Tylko dla kogo? Czy dla nieuznających zbytniej życiowej dyscypliny Joanny i Jolanty, czy może jednak dla kapitana, który chyba jeszcze nigdy nie szkolił tak niesubordynowanych podopiecznych?

Oprócz atrakcji podnoszących adrenalinę, będą też chwile pełne wzruszeń, magii i mistycyzmu. Jola przez całe życie marzyła, żeby przyjechać do Jerozolimy. Dla osoby tak głęboko wierzącej, to coś dużo więcej niż turystyczna przygoda. A do tego Joanna przygotuje jej kilka naprawdę zapierające dech w piersiach niespodzianek. Otwarcie bazyliki grobu pańskiego przed świtem tylko dla Jolanty oraz chrzest w Jordanie  - te chwile Jolanta z pewnością zapamięta na zawsze.

Dwie niesamowite kobiety w wyjątkowej podróży swoje życia! Dużo emocji, radości, ale też wzruszeń, wspomnień i wspólnych historii. Tylko w programie „Starsza Pani Musi Fiknąć”!

Starsza pani musi fiknąć - o czym jest program?

Nowy program „Starsza pani musi fiknąć” to zabawna, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji telewizyjna przygoda, w której udział biorą matki (lub w niektórych przypadkach ojcowie) wraz ze swoim znanym dzieckiem albo dziecko ze znanym rodzicem. Razem spełniają niezrealizowane dotąd, niekiedy ekstremalne marzenia o wspólnych podróżach i unikalnych chwilach spędzonych razem. Czas poznać swoich bliskich na nowo!

Starsza pani musi fiknąć – kto wystąpi?

Joanna Krupa, Dawid Kwiatkowski, Andrzej Piaseczny, Anna Dereszowska, Tomasz Szczepanik, Joanna Andrzejewska wraz z mamami, Paweł Fajdek z ojcem oraz Magda Gessler z synem – to pary rodziców z dziećmi, które udadzą się na niezapomnianą wyprawę. Bohaterowie programu pojadą w bardzo odległe miejsca, zarówno jeśli chodzi o dystans, jak i kulturę. Przeżycia, jakie zapewnią rodzicom, nie są osiągalne w żadnym z biur podróży. Często będą to wyzwania budzące skrajne emocje: lęk, ekscytację, radość czy wzruszenie. Pozwolą im odkryć siebie na nowo lub dowiedzieć się o drugiej osobie tego, o co nigdy by jej nie podejrzewali.

Taka wyprawa, sam na sam w egzotykę, pozwoli także uciec od pędu życia, zgiełku, problemów i nadmiaru obowiązków. Uczestnicy będą mogli spędzić ze sobą czas, którego mają dla siebie za mało w codziennym życiu. Niekiedy brakuje go na długie rozmowy, na wyjaśnienie sobie niezałatwionych spraw czy po prostu na przebywanie w swoim towarzystwie. Tych kilka wspólnie spędzonych dni pozwoli im pogłębić wzajemne relacje i powiedzieć sobie wszystko to, co dotychczas odkładali na później.

Każdy odcinek to pełna humoru, ale i dużej dozy wspomnień i wzruszeń, wyprawa w świat jednej pary bohaterów. Tylko dzieci wiedzą, jakie przygody będą przeżywać i czego doświadczać, bo to one odpowiadają za organizację atrakcji. Dla rodzica do samego końca pozostanie to słodką tajemnicą. Czy rodzice zgodzą się na wszystkie zaproponowane im atrakcje? A może to samo dziecko będzie miało opory przed nowym doświadczeniem? Życie lubi zadziwiać!

Starsza pani musi fiknąć – gdzie oglądać?

Wszystkie odcinki zobaczysz na antenie TVN oraz player.pl