Śluby świata – Peru

Co kraj, to obyczaj. W Szwecji na ślub żadna z pań nie może założyć czerwonej sukienki. W Chinach kilka dni przed ceremonią panna młoda musi oficjalnie się wypłakać w towarzystwie innych kobiet z rodziny. A jak to wygląda w Peru?

"Śluby świata - Peru" - o czym program

Anna Szlęzak zabierze widzów do peruwiańskiej wioski, która jest położona wysoko w Andach. To właśnie tam indiańska tradycja zawierania związku małżeńskiego jest naprawdę nietypowa. Ponieważ małżeństwo zawiera się na całe życie, pary wiążą się najpierw na próbę, która może trwać kilka lat... Jeśli się nie pokochają – mogą się rozstać. Jeśli pojawią się dzieci – nie ma już odwrotu. Trzeba złożyć przysięgę aż po grób. Prowadząca program uczestniczy w przygotowaniach do ślubu, w które zaangażowana jest cała okoliczna społeczność. Pyta o przesądy, zwyczaje i uczucia. Towarzyszy pannie młodej w ostatnim dniu i godzinach przed ślubem. Weźmie też udział w całej ceremonii i w indiańskim weselu.

Anna Szlęzak pół żartem, pół serio doradza w temacie relacji damsko-męskich. Prowadzi stronę zatrzymajfaceta.pl i kanał, który ma blisko 55 milionów odsłon i 360 tysięcy subskrypcji. Jest także autorką książek „Jak zatrzymać faceta" i „SMS-owa gra".

"Śluby świata - Peru" - gdzie oglądać

Program dostępny na antenie TVN Style oraz platformie VOD player.pl