#Sława

sezon 1 odcinek 3

#Sława

Orientacja seksualna, wielki romans, dziecko pozamałżeńskie, nałóg, poważna choroba. Wszędzie tam gdzie są gwiazdy pojawia się i tabu i to właśnie #TABU, będzie tematem kolejnego odcinka #SŁAWY.

Dzisiaj osoby publiczne nie mają przed nami żadnych tajemnic. Oprócz tego, że chwalą się tym, co zjadły czy kupiły, opowiadają również o tym, z kim spały, na co chorują, od czego są uzależnione lub jakiej są orientacji. Często zdarza się, że zapomniany celebryta mówi to wszystko po to, aby podbić sobie fejm. Kiedyś gwiazdy znały znaczenie słowa „dyskrecja", bo taka otwartość była piętnowana. Czy wiecie, że Ingrid Bergman została wyrzucona z Hollywood za romans na planie filmowym? Gdyby zdarzyło się to dziś, wszyscy byliby szczęśliwi, bo skandal przyciąga. Depresja, zdrada czy homoseksualizm, to wszystko sprzedaje się z wielkim sukcesem. Ale.... wielokrotnie zdarza się też tak, że opowiadanie gwiazd np. o chorobach, przynosi wiele pożytku. W 1991 roku Magic Johnson, wielki sportowiec, ujawnił, że ma HIV. To właśnie dzięki niemu w Ameryce wzrosła świadomość na ten trudny temat, a ludzie zaczęli zwracać uwagę na to, czy uprawiają bezpieczny seks.

W felietonie opowiemy więc o tym, czy choroba gwiazd jest wykorzystywana do lansu, czy w słusznej sprawie, oraz o tym, kto na polskim podwórku zaliczył coming out.

A gościem będzie Michał Piróg zdeklarowany gej, tancerz i osobowość telewizyjna. Zdradzi czy łatwo jest być homoseksualistą w Polsce, co sprawiło, że nie ma odruchów wymiotnych, kiedy patrzy w lustro, czy słowo gej jest obraźliwe, a także, jakich słów nie powinno się używać w przestrzeni publicznej.