Sekrety lekarzy

sezon 4 odcinek 4

Sekrety lekarzy 4

„Rudzielec z krzywym nosem". To określenie, często przytaczane przez bezlitosnych rówieśników, najlepiej opisuje problem, z którym od trzeciego roku życia zmaga się Małgosia. I mimo iż kobieta o swoich dobrych wspomnieniach z dzieciństwa nie za wiele może powiedzieć, jej pracą i przede wszystkim pasją stało się niesienie pomocy dzieciom z wadami wymowy. Wszystko po to, aby jej podopieczni nie musieli przeżywać wstydu i upokorzenia, którego ona sama doświadczyła. Dziś, Małgosia postanowiła zawalczyć o siebie i pokazać, że nigdy nie jest za późno, aby pokonać nawet najbardziej dokuczliwą słabość.

Zawstydzenie, skrępowanie i zażenowanie to uczucia, towarzyszące Sylwestrowi od najmłodszych lat. Wszystko przez brzydkie, nierówne i żółte zęby, czyli niechlubną wizytówkę mężczyzny, niszczącą jego życie towarzyskie i uczuciowe. I choć wydawać by się mogło, że obecnie czterdziestolatek ma o wiele większe powody do zamartwiania się (wszak uprawia zawód wysokiego ryzyka), jego nieestetyczny uśmiech przyciągający uwagę ciekawskich, wciąż nie daje o sobie zapomnieć. W tym przypadku Sylwestrowi może pomóc jedynie wizyta w renomowanej klinice dentystycznej. Czy mężczyzna będzie miał szansę pochwalić się swoim śnieżnobiałym uśmiechem przed kolegami z kopalni?

Chwila, w której 41-letnia Joanna dowiedziała się, że ma raka, pozostanie w jej pamięci na zawsze. Niewinne podejrzenie, które szybko zamieniło się w bezlitosną diagnozę, zmusiło kobietę nie tylko do zmiany priorytetów i planów życiowych, ale także wyrażenia zgody na oszpecenie ciała ratujące jej życie. Po wygranej w niezwykle trudnej walce, jedynym marzeniem Joanny stał się powrót do dawnego, normalnego życia. Czy kobieta znajdzie w sobie siłę, aby stoczyć kolejną bitwę, o odzyskanie utraconej kobiecości?