Sekrety doliny InkówSekrety doliny Inków

Żródło: TVN/ Małgorzata Łupina
Sekrety doliny Inków

Paulina Krupińska, modelka i prezenterka telewizyjna, wyrusza w daleką podróż do Świętej Doliny Inków, leżącej w peruwiańskich Andach. To tajemnicze miejsce, było kolebką dawnego Imperium Inków. Paulina jedzie na spotkanie z ich potomkami. Prezenterka odkryje przed widzami jeden z sekretów Doliny… sól nazywaną „białym złotem”. Baseny solne w okolicy Maras to wielowiekowa tradycja, a prawo ich własności przechodzi z pokolenia na pokolenie. Paulina spotka się z rodziną pracującą w niezwykłych solankach i, na własnej skórze, przekona się, czym jest ciężka praca. Nie zabraknie także kulinarnych odkryć. Paulina będzie musiała spróbować pieczonej świnki morskiej i napoju ze sfermentowanej kukurydzy. Prezenterka wybierze się również na barwny festiwal z okazji święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, na który zjeżdżają się mieszkańcy wszystkich wiosek inkaskiego szlaku. To dla Indian z Doliny Inków – najważniejszy dzień w roku.
Paulina wyruszy też do, położonej na wysokości 3500 m. n. p. m., wioski. Zaproszona przez przewodniczącego wspólnoty do domu na iście góralskie śniadanie, dowie się, w jakich warunkach żyją tutejsi mieszkańcy, jak radzą sobie w codziennym życiu i dlaczego hodują jedynie alpaki. Sama też będzie musiała odpowiedzieć na kilka osobistych pytań. Na koniec Paulina zatańczy tradycyjny inkaski taniec „dzikiej gęsi”, a rodzinę Indian zaprosi - w rytm muzyki Zakopower – na… polskie wesele!

Produkcja:
TVN S.A.
Dystrybucja:
TVN
Rok produkcji:
2016
Kraj produkcji:
Polska
Tagi:
Świętej Doliny Inków, leżącej w peruwiańskich Andach, Imperium Inków, sól nazywaną „białym złotem”, wioski inkaskiego szlaku
Reżyseria:
Małgorzata Łupina
Kategoria wiekowa:
rozwiń więcej
Zobacz wszystkie odcinki „Sekrety doliny Inków”

Jeszcze chwilę...

Trwa weryfikacja numeru telefonu
w T-Mobile niezbędnego do
skorzystania z oferty