Sablewskiej sposób na...

odcinek 5

Sablewskiej sposób na...

Iwona, 27-latka z Brzegu, ma wspaniałego męża, cudowną córeczkę i jest … niespełniona zawodowo. Mimo ukończonych 2 fakultetów z dziedzin prawa i administracji, nie jest poważnie traktowana na rynku pracy. Zauważyła prawidłowość; mimo szerokich kompetencji, przegrywa rozmowy kwalifikacyjne z zadbanymi, dobrze ubranymi, pewnymi siebie kobietami.
Problemy z poczuciem własnej wartości zaczęły się 4 lata temu, kiedy Iwona poroniła pierwszą ciążę. Kiedy wreszcie urodziła zdrową córeczkę, macierzyństwo pochłonęło ją bez reszty. Na urlopie wychowawczym kobieta zaniedbała siebie i swoje stosunki z mężem. Przytyła, nabawiła się kompleksów, a jej szafę zdominowały szarobure, bezkształtne ubrania.
Zmiana stylu życia z pomocą Mai Sablewskiej może się udać, ale nie musi. Wszystko zależy od motywacji i momentu, w którym znajduje się bohaterka. Autorka programu zada Iwonie bardzo trudne i boleśnie szczere pytanie: „jeśli Ty siebie nie traktujesz poważnie, to jak inni mają Cię tak traktować?” Iwona kompletnie nie akceptowała swojej nadwagi po ciąży, ale nic nie robiła, żeby się jej pozbyć, źle się odżywiała, bardzo przytyła.