Rozmowy w toku

odcinek 2634

Rozmowy w toku

„Ale masz mordę!”, „Wywieźcie ją do burdelu i poćwiartujcie!”, „Jesteś nikim!”, „Idź się zabij!”. To tylko niektóre komentarze, jakie na swój temat przeczytali w internecie goście Ewy. Jak walczyć z hejtem w sieci i czy w ogóle da się tę walkę wygrać?

17-letnia Olga całkiem niedawno przekonała się, że niewinne, jak jej się wydawało, gadanie o życiu na jej wideoblogu, może wzbudzić tyle nienawistnych komentarzy. Oto przykład:
„Potnijcie, zgwałćcie, sprzedajcie narządy lub żywą wywieźcie do burdelu w Niemczech. Zróbcie z nią, co chcecie. Personalia...„ I w tym miejscu zostały podane wszystkie dane Olgi razem z dokładnym adresem. Jej tata jest tym przerażony i nie wie jak odnaleźć sprawcę tych hejtów. Dlaczego Olga spotyka się z taką nienawiścią w sieci?

Ala marzy o karierze fotomodelki i ma już nawet na koncie kilka sesji zdjęciowych. Niestety, odkąd zaczęła się nimi chwalić na swoim internetowym profilu, ciągle czyta pod swoimi zdjęciami obraźliwe komentarze. Ala uważa, że ludzie po prostu zazdroszczą jej urody, ubrań i tego jak się prezentuje na zdjęciach.

Mama Ali jest z niej bardzo dumna i cały czas powtarza swojej córce, że jest najpiękniejsza i nie powinna się tym przejmować. Profesjonalny fotograf oceni czy internauci oglądający Alę w sieci mają rzeczywiście powody do czepiania się.