Rozmowy w toku

odcinek 2544

Rozmowy w toku

Mają białe włosy, brwi, rzęsy, białą, prawie przezroczystą skórę. Słabo widzą, dzienne światło ich oślepia, źle znoszą słońce. Albinosi. Są na świecie miejsca, gdzie szamani wmówili ludziom, że dzięki amuletom wyrobionym z części ciała albinosa, mogą mieć wszystko, dlatego bywają zabijani.  U nas są bezpieczni, ale nie da się ich nie zauważyć. Jak się z tym czują?

Patryk w dzieciństwie wstydził się swojej – jak sam to nazywa „białości” - zwłaszcza, że w jego rodzinie nie było nikogo, kto miałby jasne włosy czy jasną karnację. Dziś Patryk na swój „nietypowy look” podrywa dziewczyny. Czy albinizm to więcej wad czy zalet?

Piotrkowi, z powodu wady wzroku, 30 lat zajęło opanowanie sztuki, którą potrafi przyswoić sobie przeciętny 5-latek, czyli jazda na rowerze. Udowodnił sobie, że jednak da radę. Dziś stara się realizować każde swoje marzenie, także to o śpiewaniu. Ma głos, który niejeden zawodowy piosenkarz mógłby mu pozazdrościć. Dlaczego jednak nie robi kariery?

Agnieszka rzadko odpowiada na zwykłe „cześć”, dlatego inni mają ją za dziewczynę, która zadziera nosa. Co się naprawdę kryje za zachowaniem Agnieszki?

19-letni Mateusz do niedawna ciągle zadawał siebie pytanie, dlaczego właśnie on jest albinosem. Dziś też nie jest mu lekko, bo wciąż zdarza mu się uciekać na osiedlu choćby przed „dresami”. Jak Mateusz radzi sobie w życiu ze swoim wyjątkowym wyglądem?

Ola ma 14 lat i chciałaby być zwyczajną nastolatką. Niestety na przeszkodzie stoi jej brak pigmentu w skórze, oczach i włosach oraz mama. Dlaczego mama tak obawia się o córkę?​