Rozmowy w toku

odcinek 2509

Rozmowy w toku

Twoje dorastające dziecko uważa, że ma za mało swobody? Nie jesteś sam, nie jesteś sama… Być może już niedługo przeprowadzi małe śledztwo i dowie się, że jego rodzice w jego wieku święci nie byli – tak właśnie zrobiły dzieci gości Ewy. Co im wtedy powiecie?

16 – letnia Kasia od roku narzeka na mamę, że zachowuje się jak żandarm – kontroluje, daje kary i szlabany. A jeszcze niedawno Kasia oglądała z nią zdjęcia z czasów, kiedy mama Ilona szalała na imprezach.

Dla Ilony, choć sama jarała trawkę i piła jabole to były inne czasy, bezpieczniejsze, więc teraz kontroluje Kasię. Czy Kasi uda wywalczyć się odrobinę swobody?

Ojciec Klaudii jeździ z nią na koncerty rockowe i robi jej obciach przy znajomych.

Klaudia nie rozumie, dlaczego tato tak krótko ją trzyma, skoro sam robił w jej wieku, co chciał.  Co jeszcze ustaliła przeprowadzając w tej sprawie prywatne śledztwo?

Iza za niecałe 7 miesięcy skończy 18 lat i wierzy, że wtedy nie będzie musiała się z niczego tłumaczyć się swojemu tacie – Mariuszowi, który jak ustaliła w rozmowie z babcią – jako nastolatek wcale święty nie był: urządzał domówki na 40 osób i często wracał pijany. Jakimi metodami Mariusz kontroluje dziś swoją córkę?

15 – letnia Paulina skarży się, że mama utrudnia jej spotykanie się z chłopakiem.  Agnieszka tłumaczy, że pilnuje córki z obawy przed ciążą. Sama jako 16 latka została mamą.  Jak Paulina przekona mamę, że nie musi się o nią martwić?