Pyszne PeruPyszne Peru

Żródło: Archiwum TVN Style
Pyszne Peru

Kreatorka smaku, wielbicielka Ameryki Południowej, słynna restauratorka – Magda Gessler. Razem z TVN Style wyruszyła w kulinarną podróż po Peru. Zjadła pieczoną świnkę morską, łowiła ośmiornice oraz odwiedziła największy na świecie bank kartoflanych genów. Już sama wizyta w Limie dostarczyła ekipie wielu atrakcji. Peruwiańskie miasto jest często nazywane „nową kulinarną stolicą świata”.

Krzyżują się tu tradycje kuchni andyjskiej, amazońskiej i smaki charakterystyczne dla wybrzeży Pacyfiku. To właśnie tu kartofle szykują się do misji na Marsa. Niewiarygodne? Prowadząca odwiedziła Instytut Ziemniaka, gdzie we współpracy z NASA naukowcy opracowują plan hodowli tego warzywa na Czerwonej Planecie.

Magda Gessler nie byłaby sobą, gdyby nie spędziła trochę czasu w kuchni, gdzie przygotowała tradycyjne indiańskie danie „pachamanca”. Poznała recepturę najlepszego „ceviche” – narodowej potrawy z surowej ryby, odwiedziła lokalne targi i spróbowała wielu egzotycznych owoców.

Przyszła też pora na prawdziwe kulinarne wyzwania. Magda nie odmówiła zjedzenia pieczonej świnki morskiej i zupy z dodatkiem rybiej spermy. Tej ostatniej spróbowała w restauracji, której właściciel - kucharz, posiada doktorat z chemii i tworzy swoje dania przy użyciu tylko jednej patelni. Nie obyło się także bez spotkania z lokalnym szamanem, który próbował zdiagnozować i wyleczyć restauratorkę przy pomocy bardzo niekonwencjonalnego narzędzia. Jakiego? Przekonacie się oglądając dokument „Pyszne Peru”.

Produkcja:
TVN S.A.
Dystrybucja:
TVN
Kraj produkcji:
Polska
Tagi:
kuchnia, magda gessler, Magda Gessler w Peru, Magda Gessler dokument, Magda Gessler TVN Style, kulinarna poodróż po Peru, kuchnia peruwiańska, gdzie zjęsć w Limie, kulinarna stolica świata, kuchnia andyjska, amazońska, Instytut Ziemniaka, pieczona świnka morska, zupa z dodatkiem rybiej spermy
Kategoria wiekowa:
rozwiń więcej
Zobacz wszystkie odcinki „Pyszne Peru”

Jeszcze chwilę...

Trwa weryfikacja numeru telefonu
w T-Mobile niezbędnego do
skorzystania z oferty