Przyślij przepis

sezon 2 odcinek 4

Przyślij przepis 2

Ernest Kolenda z rodzicami prowadzi klub jeździecki „Wiosenny wiatr”. Ale nie jest to zwykła stadnina koni, bo dzieci, które jeżdżą w klubie związane są z nim jak z domem. W szczególności Julka, Zosia i Martyna, które już z samego rana przyjeżdżają do Państwa Kolendów pomóc w opiece na końmi. W podwórku klubu „Wiosenny wiatr” stoi domek babci Ernesta i to właśnie z tego domku od rana dobiegają wspaniałe zapachy . Babcia smaży drożdżowe racuchy z jabłkami. Jeszcze przed obiadem w planach była wycieczka, więc Ernest i dziewczynki upiekli ciasto z owocami mrożonymi. Był to przepis na najłatwiejsze ciasto na świecie – wystarczyła mąka, proszek do pieczenia, jajka, cukier i masło.
Wycieczka konno do lasu tak zaostrzyła apetyty, że wszyscy od razu pomyśleli o obiedzie, na który Ernest z pozostałymi instruktorami jazdy konnej przygotowali kotlety devolaille z ziołowym masłem. Na wieczór coś specjalnego - kociołek koniarzy w plenerze. Dziewczynki pokroiły marchewkę, ziemniaki, cebulę, a Ernest boczek. Nad ogniem składniki potrawy przenikły się nawzajem swoimi aromatami, a ciepło ogniska ogrzało wszystkich w ten chłodny wieczór.

Przyślij przepis - streszczenie

Zobacz, jak i co gotują Polacy.  W nowym programie zapoznamy się z tradycyjnymi przepisy na domowe potrawy. Zajrzymy do różnych gospodarstw, odwiedzimy różne rodziny i ich fascynujące pomysły na kuchnie. Poznamy przepisy przekazywane z pokolenia na pokolenie, o których do tej pory nie wiedział prawie nikt. Z pewnością warto będzie je przeszczepić na własny stół.

Przyślij przepis - gdzie oglądać?

program kulinarny zobaczysz na kanale Food Network oraz na platformie VOD player.pl