Przeszyj to sam

odcinek 1

Przeszyj to sam

Bohaterką pierwszego odcinka jest Ewa, mama 13-letniego chłopca, która na co dzień zakłada zwykle jeansy, koszulki oraz płaski buty. Syn Ewy marzy o tym, aby jego mama wyglądała nieco bardziej poważnie i kobieco, by nie była brana za jego siostrę. Ewa chciałaby w programie wybrać stylizację na wyjście na wywiadówkę lub na rozpoczęcie roku w szkole swojego syna.

Ada wybierze spośród garderoby bohaterki zwykły biały t-shirt oraz letnią kolorową suknię, które dzięki magicznym przeróbkom Michała Szulca zamienią się w zupełnie inne elementy garderoby.

Bohaterka dowie się również, jak można nosić marynarkę na kilka sposobów, by każdorazowo stworzyć inną stylizację, a Ada udzieli również Ewie wskazówek, jak chodzić w butach na wysokim obcasie.

Czy bohaterce spodoba się elegancka bluzka stworzona z jej t-shirtu, a także spódnica w stylu retro uszyta z jej sukienki? Czy elegancki i kobiecy wygląd spodoba się synowi bohaterki? Na którą z zaproponowanych stylizacji zdecyduje się w finale Ewa?

„Przeszyj to sam” – o czym jest program?

W programie „Przeszyj to sam" Ada Fijał podpowie widzom, co można zrobić ze starymi ubraniami, żeby wyglądały niebanalnie i modnie. Obciąć niemodny kołnierz koszuli, naszyć lampasy na stare dżinsy lub aplikacje na nudną kurtkę, skrócić, zmarszczyć, ufarbować... sposobów na podrasowanie ciuchów jest wiele. Jeśli mamy smykałkę - same poradzimy sobie z przeróbkami, jeśli nie - możemy poprosić o pomoc ciocię lub...  krawcową.

Ada Fijał wraz z projektantem i krawcem Michałem Szulcem udowodni, że do bycia dobrze ubraną wystarczą chęci, ciekawy pomysł i niewielki budżet.

„Przeszyj to sam” – gdzie obejrzeć?

Program dostępny na antenie TVN Style w sobotę o 15:10 oraz online na platformie VOD player.pl.