Polska się zmienia

Gdzie wdrożono innowacyjną technologię umożliwiającą szybkie diagnozowanie raka piersi? Jaka firma opracowała rewolucyjną metodę pozyskiwania pełnowartościowego białka z pozostałości z tłoczenia rzepaku na olej? Kto wymyślił sposób na wyposażenie klasycznych zegarków w funkcje dostępne dotąd jedynie w smartwatchach? Za tym wszystkim stoją polscy przedsiębiorcy, którzy dzięki Funduszom Europejskim, Funduszom norweskim i EOG czy programom Komisji Europejskiej mogą realizować nawet najbardziej odważne pomysły. Kanał National Geographic wspólnie z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju przygotował cykl filmów obrazujących, jak dużo dzieje się w naszym kraju.

„Polska się zmienia” - o czym jest?

Seria „Polska się zmienia” to dziewięć krótkich filmów o osobach, firmach i instytucjach realizujących swoje cele i pasje z wykorzystaniem programów wsparcia finansowanych przez Unię Europejską oraz państwa EFTA:Islandię, Liechtenstein i Norwegię. W każdym przypadku zaczęło się od pomysłu, który połączony z konsekwencją, ciężką pracą i środkami na jego realizację zaowocował wyjątkowym – nie tylko w skali kraju – produktem, niecodzienną inicjatywą czy przełomową technologią.

„Polska się zmienia” - gdzie oglądać?

Wszystkie dziewięć krótkich filmików obejrzysz na platformie VOD player.pl.

Polska się zmienia odcinek 9 Innowacyjność Polska się zmienia odcinek 8 Energetyka Polska się zmienia odcinek 7 Elektromobilność Polska się zmienia odcinek 6 Ochrona środowiska Polska się zmienia odcinek 5 Zdrowie Polska się zmienia odcinek 4 Start-up Polska się zmienia odcinek 3 Śląsk Polska się zmienia odcinek 2 Kultura Polska się zmienia odcinek 1 Infrastruktura