Polska na patelni

odcinek 2

Polska na patelni

Niedziela na Podlasiu. Bożenka planuje odwiedziny u dziadka Heńka. Na spotkanie szykuje z córką Kingą tradycyjne bliny i miejscową odmianę sera korycińskiego. Dziadek, zapalony wędkarz uszykował dla rodziny stół przy ognisku i pstrąga smażonego na smalcu. Na biesiadzie u seniora nie może zabraknąć śpiewów i akordeonu. Część rozrywkową zapewnia Janusz, ku uciesze zajadającej się rodziny.Mirka to wesoła wdówka i kreatorka smaków. Korzystając z odwiedzin córki, od samego rana angażuje rodzinę w wędzenie domowej roboty kiełbas i w egzotyczny zbiór przydrożnej jarzębiny oraz chrzanu. Dla wnuczek to atrakcja, będą robić korale.  Chrzan teściowej ze łzami w oczach ściera jedyny i ulubiony zięć Łukasz. Na szczęście smak jarzębiny w karmelu z chrzanem rekompensuje wysiłek rodziny, a stół ugina się od przysmaków.

Polska na patelni – opis

W nowym programie Food Network zaglądamy do garnków i spiżarni miłośników gotowania z różnych regionów Polski. Odwiedzimy ludzi, którzy pielęgnują tradycje kulinarne i czerpią z tego dużo radości! Poznamy ich rodziny i tajemnice przepisów, z których korzystają od pokoleń.

Pani Janinka z Podhala, zdradzi sposoby na wędzonego oscypka, a pan Zdzisław z nadwiślańskiej Brzykcy, ujawni recepturę swojej mamy na konfiturę z miodem. Na Górnym Śląsku na widzów będzie czekać rozśpiewana matka z córką, które opowiedzą o zwyczajach w familokach i doradzą jak nakarmić głodnego górnika. A w Górach Świętokrzyskich dowiemy się, jak upiec placki ziemniaczane na ognisku.

Polska na patelni – gdzie oglądać?

Odcinki programu „Polska na patelni” zobaczysz na platformie VOD player.pl.