Pogromcy medycznych mitów

odcinek 3

Pogromcy medycznych mitów

Dlaczego mężczyźni tracą ochotę na seks? Co jest tego przyczyną? Dr Ewa Kempisty-Jeznach zbada przyczyny spadającego libido u coraz młodszych mężczyzn i odpowie na wszystkie pytania w „Pogromców medycznych mitów".

Naukowcy z University College w Londynie twierdzą, że nauka języków obcych usprawnia nasz rozwój intelektualny. Zapisaliśmy więc grupę ochotników na lekcje włoskiego i za pomocą specjalnego testu zbadamy jaki wpływ na ich mózg ma wkuwanie słówek i gramatyki. Wyniki sprawdzi dr Łukasz Durajski.

Dr Tomasz Wasyłyszyn zbada, czy ma sens łykanie witamin w tabletkach, na które my Polacy wydajemy rocznie aż pół miliarda złotych, a dr Ewa Kempisty – Jeznach przejdzie na ścisłą dietę wegańską, żeby sprawdzić, czy można wytrzymać miesiąc jedząc wyłącznie produkty roślinne i czy da się to zrobić bez utraty ważnych dla naszego organizmu substancji odżywczych.

Jak nas coś boli, łykamy tabletkę, a najczęściej kilka tabletek naraz. Nie zastanawiamy się jaki środek przeciwbólowy lepiej i szybciej poradzi sobie z naszym bólem. Dr Łukasz Durajski sprawdzi to na własnej skórze – dosłownie.

Dr Patrycja Szachta odkrywać będzie tajemnice naszego układu pokarmowego. Razem z Dr Pawłem Grzesiowskim wyjaśni na czym polega przeszczep mikroflory jelitowej i dlaczego ta metoda leczenia może w przyszłości zrewolucjonizować medycynę.

„Pogromcy medycznych mitów” – o czym jest program?

Ekipa lekarzy o różnych specjalnościach za pomocą eksperymentów i badań naukowych obali mity krążące wokół naszego zdrowia. Poznamy proste a zarazem profesjonalne rady i zalecenia, które poprawią jakość życia. Dowiemy się, czy warto wierzyć w zdrowotne hasła promowane przez tabloidy i portale internetowe.

"Pogromcy medycznych mitów" to dynamiczny i nowoczesny program, z niestandardowym podejściem do trudnych medycznych tematów. Pogromcami mitów będą: dr n. med. Ewa Kempisty - Jeznach, endokrynolog i specjalista medycyny męskiej, dr nauk biologii medycznej Patrycja Szachta, której specjalnością jest mikrobiom jelitowy, dr n .med. Tomasz Wasyłyszyn, dermatolog oraz pediatra dr Łukasz Durajski.

„Pogromcy medycznych mitów” – gdzie obejrzeć?

Program dostępny na antenie TVN Style w sobotę o 22:15 oraz online na platformie VOD player.pl.