Pogromcy medycznych mitów

odcinek 2

Pogromcy medycznych mitów

Coraz częściej spotykamy się z problemem próchnicy zębów, który dotyka już nawet trzylatki. Ponad 40 procent osób na starość zostaje bez zębów, a przecież od lat mówi się o dbaniu o nie. Jednak jak tu się dziwić skoro aż 94 procent Polaków uważa, że zjedzenie jabłka może zastąpić mycie zębów, a niewiele mniej, że jedzenie truskawek wybiela zęby.

Dr Patrycja Szachta sprawdzi te mity na... własnych zębach. W profesjonalnym gabinecie stomatologicznym podda się badaniu ph w ustach po zjedzeniu różnych produktów. Czy cokolwiek może zastąpić regularne mycie zębów?

Razem z Dr Ewą Kempisty-Jeznach z grupą ochotników spróbuje odpowiedzieć na kontrowersyjne pytanie, czy można być grubym, a jednocześnie sprawnym fizycznie i od czego nasza sprawność tak naprawdę zależy.

Dr Jeznach sprawdzi także czy zmysł równowagi jest ważny dla naszego zdrowia. Podda się specjalnemu "kosmicznemu" badaniu sprawdzającemu stan jej błędników i sprawdzi, jakie ćwiczenia będą w stanie poprawić naszą równowagę.

Dr Tomasz Wasyłyszyn przetestuje dla Was domowe termometry. A doktor Łukasz Durajski na własnej skórze przekona się czy długie kąpiele z dużą ilością piany nam służą. Przekonamy się, czy jego skóra wytrzyma kontakt ze stężonym detergentem oraz czy balsam nawilżający spełni swoje zadanie.

„Pogromcy medycznych mitów” – o czym jest program?

Ekipa lekarzy o różnych specjalnościach za pomocą eksperymentów i badań naukowych obali mity krążące wokół naszego zdrowia. Poznamy proste a zarazem profesjonalne rady i zalecenia, które poprawią jakość życia. Dowiemy się, czy warto wierzyć w zdrowotne hasła promowane przez tabloidy i portale internetowe.

"Pogromcy medycznych mitów" to dynamiczny i nowoczesny program, z niestandardowym podejściem do trudnych medycznych tematów. Pogromcami mitów będą: dr n. med. Ewa Kempisty - Jeznach, endokrynolog i specjalista medycyny męskiej, dr nauk biologii medycznej Patrycja Szachta, której specjalnością jest mikrobiom jelitowy, dr n .med. Tomasz Wasyłyszyn, dermatolog oraz pediatra dr Łukasz Durajski.

„Pogromcy medycznych mitów” – gdzie obejrzeć?

Program dostępny na antenie TVN Style w sobotę o 22:15 oraz online na platformie VOD player.pl.