Pogromcy medycznych mitów

odcinek 1

Pogromcy medycznych mitów

W pierwszym odcinku dr Łukasz Durajski zbada, jak zapewnić sobie zdrową porcję ruchu nawet nie zbliżając się do siłowni. Czy proste prace domowe, takie jak odkurzanie, mopowanie lub mycie samochodu to wysiłek fizyczny wystarczający by zapewnić nam dobrą kondycję? Przeprowadzimy test na grupie ochotników.

Dr Patrycja Szachta sprawdzi, jakie mikroby żyją na naszych dłoniach i czy wszystkie są groźne. Dowiemy się też, czym najlepiej umyć ręce.

Dr Tomasz Wasyłyszyn zbada, czy coś spleśniałego można zjeść i się nie rozchorować, czy od każdej pleśni lepiej trzymać się z daleka.

Dr Ewa Kempisty-Jeznach zajmie się męskimi problemami i podpowie, co jeść, by zapobiec przerostowi prostaty.

Będzie również o tym, czy czerwone wino faktycznie może nam przedłużyć życie.

„Pogromcy medycznych mitów” – o czym jest program?

Ekipa lekarzy o różnych specjalnościach za pomocą eksperymentów i badań naukowych obali mity krążące wokół naszego zdrowia. Poznamy proste a zarazem profesjonalne rady i zalecenia, które poprawią jakość życia. Dowiemy się, czy warto wierzyć w zdrowotne hasła promowane przez tabloidy i portale internetowe.

"Pogromcy medycznych mitów" to dynamiczny i nowoczesny program, z niestandardowym podejściem do trudnych medycznych tematów. Pogromcami mitów będą: dr n. med. Ewa Kempisty - Jeznach, endokrynolog i specjalista medycyny męskiej, dr nauk biologii medycznej Patrycja Szachta, której specjalnością jest mikrobiom jelitowy, dr n .med. Tomasz Wasyłyszyn, dermatolog oraz pediatra dr Łukasz Durajski.

„Pogromcy medycznych mitów” – gdzie obejrzeć?

Program dostępny na antenie TVN Style w sobotę o 22:15 oraz online na platformie VOD player.pl.

VOD player.pl.