Patent na dom

sezon 1 odcinek 5

Patent na dom

Agnieszka i jej chłopak Tomek mieszkają na warszawskim Ursynowie w mieszkaniu, które rodzice kupili Agnieszce, gdy zaczynała studia w Warszawie. Wydali wtedy wszystkie fundusze na remont wnętrza. Balkon był wówczas najmniej istotną rzeczą i ostatecznie nie starczyło na niego pieniędzy. Agnieszka nie miała możliwości odłożenia na jego remont, a nie chce już prosić o pomoc rodziców. Jest jej głupio, że wszystko w tym mieszkaniu kupili oni, a mieszka w nim ona z chłopakiem. Dlatego oboje postanowili zgłosić się do programu i zrobić niespodziankę rodzicom, a także prezent Agnieszce na urodziny.

Ich balkon jest całkowicie bez wyrazu, pozbawiony miejsca do siedzenia i zieleni. Marzy im się miejsce do przechowywania, ale i do spędzania tam czasu przy kawie. Chcieliby, żeby balkon był osłonięty, żeby pojawiły się na nim rośliny. Marzeniem jest też kącik malarski dla Agnieszki.

Czy uda się tak zagospodarować przestrzeń niewielkiego balkonu w bloku, aby był przyjazną i praktyczną przestrzenią do spędzania czasu? Anna i Krzysztof na pewno znajdą na niego jakiś patent! Jaki?

Patent na dom - opis programu

W nowym programie udowodnimy, że nawet małe zmiany mogą zdziałać cuda! Niezawodna Anna Nowak-Ibisz odkryje, jaki jest „Patent na dom"! W roli eksperta pojawi się również doskonale znany widzom architekt - Krzysztof Miruć.

W każdym odcinku za pomocą oryginalnych i niedrogich patentów odmienione zostanie jedno wnętrze. Do Anny Nowak-Ibisz zgłoszą się osoby z prośbą o pomoc w zorganizowaniu małego remontu lub zmiany aranżacji. Widzowie poznają mamę z synkiem, którzy chcieliby zmienić swoją kuchnię, a także rodzinę marzącą o przytulnym salonie. Zobaczymy triki na metamorfozę garderoby i sypialni.

Czasem wystarczy zaledwie kilka godzin, by osiągnąć upragniony efekt, a niektóre elementy dekoracji można zrobić samodzielnie. Anna Nowak-Ibisz zadba o dodatki i gadżety oraz odwiedzi specjalistę od DIY! Z kolei zaproszony przez nią ekspert - Krzysztof Miruć podpowie jak niewielkim kosztem sprawić, by pomieszczenia były funkcjonalne i po prostu piękne.

Patent na dom - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl